güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Günlük Hayatın Stresinden Extreme Sporlarla Uğraşarak, At Binerek Uzaklaşıyorum

RÖPORTAJ
1.12.2019 00:00:00

   Yavuz Kaynar

Ünlü Oyuncu ve Başarılı İşadamı Mert Öcal, kariyerini, girişimci ruhunu, adrenalin tutkusunu ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı...

Girişimci kimliğiyle geçtiğimiz yıllarda sağlıklı beslenme markası Saor’u kurarak Orta Doğu pazarına açılan, genç ve başarılı Oyuncu Mert Öcal şimdilerde 14 yıldır süre gelen başarısı ile olduğu kadar oyuncuları ile de adından söz ettiren efsane dizi Arka Sokaklar’da etkili rolü ile dikkat çekiyor. 2004 yılında katıldığı "Best Model of Turkey" ve "Best Model of The World" yarışmalarında birinci olan ardından bir süre modellik yapan ve daha sonra dizilerde oynamaya başlayan Mert Öcal, 2020’de Saor markasıyla Türkiye piyasasında önemli atılımlar yapmaya hazırlanıyor. “Şu anda amacım sinema ve dizi sektöründe de diğer işlerimde de daha çok çalışmak daha iyi ne yapabilirim diye düşünmektir. Bize iyi gelecek tek şey hem bireysel hem de toplum olarak duyarlı ve çalışkan olmamızdır.” diyen yakışıklı oyuncu günlük hayatın stres ve zorluklarından spor yaparak, extreme sporlarla uğraşarak, at binerek uzaklaşıyor. Etik değerlere sahip, samimi, çalışkan, ailesine, hayvanlara, tabiata ve dünyaya yaşarken örnek olmaya çalışan Oyuncu ve İş adamı Mert Öcal, yeni rolünü, yaptığı sporları, yaşam felsefesini, hayvanlara doğaya olan düşkünlüğünü, iş ve oyunculuk hayatındaki başarılarının sırrını ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı:   

 

“Günlük hayat yeterince stres ve zorluklarla geçiyor, benim kendimi rahatlattığım alanlar genelde spor ve doğa aktiviteleri oluyor. Bunların içinde kickboks, gym, binicilik, kış sporları, motor sporları var. Dönem dönem moduma göre hepsini yapmaya çalışıyorum.''

 

“Niyetimiz en başta iç piyasada markalaşmaktı. Ancak bazı ticari zorunluluklar bizi dış pazara yöneltti. Bizde fıstık ezmesine badem, fındık, antep fıstığı ve hindistan cevizi gibi çeşitler ekleyerek ihracatla yolumuza devam ettik. Şu an Orta Doğu ile çalışıyoruz ama 2020’nin başlarında Saor olarak, bütün bu ürün gamımızla iç piyasada da faaliyetlerde bulunma hedeflerimiz var. Bunun yanında perakende ile ilgili bazı çalışmalar yapıyoruz yeme-içme sektörü ile ilgili bir marka çalışmamız daha var.”

 

“Amacım her zaman yaptığım işlerde başarı sağlamak kalıcı hale gelmek olmuştur. Bazı hedeflere çabuk ulaşılır bazılarına geç. Bizim üstümüze düşen her zaman çalışmak ve üretmek olmalı. Şu anda amacım sinema ve dizi sektöründe de diğer işlerimizde de daha çok çalışmak daha iyi ne yapabiliriz diye düşünmektir. Bize iyi gelecek tek şey hem bireysel hem de toplum olarak duyarlı ve çalışkan olmamızdır.”

 

Mert Bey, yıllardır başarıyla devam ettirdiğiniz oyunculuk kariyerinizde birçok film ve dizide rol aldınız. Oyunculuk hikayenizin nasıl başladığını anlatır mısınız?

Türkiye’deki birçok oyuncu gibi Best Model yarışmasına katılmamla başladı her şey. Şu anda olduğu gibi o dönemde de Best Model oyunculuk için büyük bir basamaktı. 2004 yılında Best Model of Turkey ve hemen ardından Best Model of the World yarışmalarında birinci olunca bir anda popüler hale geldim. Yarışmaların ardından gelen teklifleri değerlendirerek bir süre modellik yapıp oradan da oyunculuğa geçiş yaptım.

 

Bugüne kadar sizi en çok heyecanlandıran proje hangisiydi ve bu heyecanın sebebi neydi?

Hepsi mutlaka bir heyecan yaratmıştır ama aralarından şudur diye seçim yapabileceğim bir iş yok, hepsinin yeri ayrı tabi. Oyunculukta zaten kural budur aslında. Her rol yeni bir heyecan demek oluyor ve o role büründüğünüzde bambaşka heyecanlar yaşıyorsunuz. Proje uzun da sürse kısa da sürse o heyecan hep içinizde kalıyor diyebilirim.

Birçok rolde yer aldınız peki kendi hayatında Mert Öcal nasıl birisidir?

Etik değerlere sahip olduğumu düşünüyorum. Çünkü benim dünya görüşüm bu değerlerin üzerine kuruludur. Bunun dışında rahat, samimi ve çalışkan olduğumu düşünüyorum. Kendime, aileme, hayvanlara, tabiata ve dünyaya yaşarken mutlaka bir faydam olsun diye düşünürüm. Çünkü herkesin bu dünyaya gelişinin farklı amaçları vardır ama her insanın dünyaya gelişindeki ortak amaç bu dünyaya bir fayda bırakmaktır. Bende bu amaca uygun hareket etmeye çalışıyorum. Faydalı şeyler yapmaya çalışan, örnek olmaya çalışan, olumsuzluklardan hoşlanmayan biriyimdir.

 

Fotograf: Ahmet Çevik

Mekan: Çırağan Palace Kemphinski

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Aralık sayısında...

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans