güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Gerçek Müziği Azka Müzik Sanatçıları İle Göstereceğiz

RÖPORTAJ
1.11.2019 00:00:00

Müziğe olan tutkusu ile bilinen Ünlü İş Adamı Bülent Kaya kurucusu olduğu Azka Müzik’in sanat dünyasına katacağı değeri ve gelecek hedeflerini Klass’a anlattı..

Azka Group Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Kaya, birçok sektörde yakaladığı başarıyı aldığı ödüllerle de perçinleyen bir iş adamı. Sanata ve özellikle de müziğe olan tutkusunu her fırsatta dile getiren Bülent Kaya kurucusu olduğu Azka Müzik ile de sektöre yeni bir heyecan getirdi. Bünyesine birbirinden yetenekli isimleri ekleyen, ticari amacı geri planda tutan ve Türkiye’de müziği hakkettiği noktaya taşımayı hedefleyen Bülent Kaya ile Azka Müzik’i kurma sürecini, genç yeteneklere yatırım yapmasının sebeplerini ve Azka Müzik ailesinde yer alan sanatçıları tercih ederken neleri ön planda tuttuğunu Klass okurları için konuştuk.

 

“Doğduk, büyüdük ve öleceğiz. Müzik dünyasında hep aynı sanatçılar var. Bunları biraz daha değiştirmek ve sektöre yön vermek istiyoruz. Hedeflerimiz büyük ama büyük olması gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez.”

“Sanatçılarımızın seslerine zaten sonsuz güvenim var ama sadece seslerinin iyi olması ya da müzikalitelerinin yeterli olması tek kıstas değil. Bünyemizde yer alabilmek için kalplerinin güzel, kişiliklerinin de sağlam olması gerekli.”

Bülent Bey, Azka Müzik oluşumu ve bünyenize kattığınız önemli sanatçılarla müzik dünyasında büyük ses getirmeye başladınız. Azka Müzik’i kurarken daha çok nelere önem verdiniz, müzik sektöründeki hedefiniz ve beklentiniz nelerdir?

Bizler zaten senelerdir müzik piyasasında var olarak otelimizde konserlere yer veriyorduk. Daha sonrasında inandığımız seslere profesyonel destek verme amacıyla bu şirketi kurduk. Herhangi bir maddi beklentimiz veya kaygımız yok. Piyasada ismi olan sanatçıların hak etmedikleri yerlerde olduğunu düşündük. Güçlü seslerle geliyoruz. Adımlarımızı küçük ama emin olarak atıyoruz. Zamanla herkesin hak ettiği yeri bulacağına inanıyoruz.

 

“GENÇLERE FIRSAT VERİLDİĞİ TAKDİRDE NELER YAPABİLECEKLERİNİ BİLEN BİR AİLEYİZ”

Azka Müzik olarak daha çok genç yeteneklere yatırım yapıyorsunuz. Bunun sebebi nedir?

Doğduk, büyüdük ve öleceğiz. Müzik dünyasında hep aynı sanatçılar var. Bu durumu biraz daha değiştirmek ve sektöre yön vermek istiyoruz. Hedeflerimiz büyük ama büyük olması gerçekleşmeyeceği anlamına gelmez. Gençlere fırsat verildiği takdirde neler yapabileceklerini bilen bir aileyiz. Ayrıca eğitim anlamında da geçmiş yıllara göre çok daha öndeyiz ve gençler aldıkları eğitimlerle çok daha iyi yerlere gelebilirler.

 

Şu anda Azka Müzik bünyesinde bulunan isimleri neden tercih ettiniz?

Hepsinin ortak özelliği kalplerinin çok güzel olması. Benim için de önemli olan bu. Sanatçılarımızın seslerine zaten sonsuz güvenim var ama dediğim gibi seslerinin iyi olması ya da müzikalitelerinin yeterli olması tek kıstas değil. Bünyemizde yer alabilmek için kalplerinin güzel, kişiliklerinin de sağlam olması gerekli. Bünyemizdeki sanatçıların çok iyi yerlere geleceklerine eminim. Gittiğimiz yerlerde bir şarkı söylemeleri yeterli. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Umut Açıkgöz’ü daha önce Beyaz Show’da görmüştüm. Cerem Onurluer henüz yolun başında. İnanılmaz kuvvetli ve çok yönlü bir sesi var. Sadece biraz desteğe ihtiyacı vardı. Vereceğimiz destekle kısa sürede çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Müziğin gerçekten müzik olduğunu Azka Müzik ile herkese göstereceğiz. Murat Akgün’e gelecek olursak. Kendisi müzik konusunda çok tecrübeli. Arabesk, fantezi, halk müziği ve popu başarılı bir şekilde okuyabiliyor. Kendisinde keşfedemediği yönleri benim keşfettiğimi düşünüyorum. Buradaki diğer sanatçılar da bundan sonra çok farklı yönlerini görecekler. Banu Karaca zaten “Soprano” ve inanılmaz güçlü bir sese sahip. Türkiye böyle bir sese hazır mı diye soracak olursanız bence hazır değil. Onu başka klasikleşmiş şarkılarla birleştirip dinletmeyi düşünüyoruz.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Kasım sayısında...

Fotoğraf:Uğur Atun

Mekan: Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel

  • Klass Magazin
  • Work Ajans