güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Garage Hair Repair Studio'nun Önemli Konulardan Biri,Yüksek Standartımızı Korumaktır

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

Garage Hair Repar Studio Kurucusu Ahmet Çoban ve Acıbadem Şubesi Kurucu Ortaklarından Mustafa Akkuş yeni açılan acıbadem şubelerini Klass’a anlattı...

Uzun yıllar edindiği deneyim ve popüler saç uygulamaları ile tanınırlığı Türkiye sınırlarını aşan Garage Hair Repair Studio Kurucusu Ahmet Çoban 4. yılında 5. şubesini Acıbadem’de ilk günden beri ekibinde olan ve son olarak Garage Hair Repair Studio Etiler’de şube müdürü olarak görev yapan Mustafa Akkuş ile açtı. Natürel, sağlıklı, kişiye özel saç bakım ve tasarım çözümlerini yüksek standartlarda sunan Garage Hair Repair Studio’ların 5.si olan Acıbadem Şubesi açıldığı ilk günden itibaren büyük bir ilgi ve yüksek çalışma hacmi yarattı. Garage Hair Repair Studio’nun Kurucusu Ahmet Çoban ve Acıbadem Şubesi Kurucu Ortaklarından Mustafa Akkuş ile Acıbadem Şubelerini ve yüksek hizmet standartlarını Klass okurları için konuştuk.

 

Ahmet Bey, öncelikle Garage Hair Repair Studio olarak 4. yılınızda 5. şubenizi açtınız. Hiçbir yerde benzeri olmayan, çalışarak, görerek, deneyimleyerek oluşturduğunuz franchise sistemine karşılık geliştirdiğiniz ‘Ortaklık’ sistemi size kalıcı ve sürdürülebilir bir başarı sağladı. Bize öncelikle bu başarıdan ve sisteminizin nasıl işlediğinden bahseder misiniz?

AHMET ÇOBAN: Biz sadece kendi sektörümüze değil çeşitli farklı meslek alanlarına ve perakende zincirlerine de bakarak franchise sisteminden öte bir ortaklık sistemi yarattık. Burada istediğimiz şey sadece bir dekor ve tabela verip yatırımcıyı yalnız bırakmadan, kendimiz de kolları sıvayıp, taşın altına elimizi sokarak sürecin parçası olmak. Türkiye’de genelde başarının yanında durulur ama işler yanlış gittiği zaman kimse süreci sahiplenmek istemez. Ben istiyorum ki baştan emeğimizi, desteğimizi ve deneyimimizi ortaya koyalım ve başarısız olma ihtimalini minimize edelim. Bu anlamda ortaklık yapımız çok başarılı oldu. Tabii ortaklık kurduğumuz arkadaşlarımızın bizim meslekten gelmeleri hele Mustafa Akkuş örneğinde olduğu gibi kendi ailemizden gelmesi de çok büyük bir artı ve tabii övünç veren bir şey. Ama sektörden olmasanız bile her başarılı girişimci gibi yatırım yaptığınız meslek dalına saygı ve ilgi duyarak, sektörü öğrenerek bu tarz bir ortaklık yapısına girebilirsiniz.

 

“BU MARKA GERÇEK ANLAMDA KENDİNİZİ SÜREKLİ GELİŞTİREBİLDİĞİNİZ ÖNEMLİ BİR OKUL”

Mustafa Bey, Ahmet Çoban ile yollarınız nasıl kesişti ve kaç yıldır birlikte çalışıyorsunuz; sizi biraz tanıyabilir miyiz? Ahmet Bey sizce nasıl bir patron, nasıl bir iş ortağı?

MUSTAFA AKKUŞ: Ahmet Bey ile 4 senedir çalışıyoruz. Garage Hair Repair Studio’nun ilk göz ağrısı Etiler şubesinde son olarak şube müdürü olarak çalışıyordum ve sonunda kendi adıma, Garage Ailesi adına hayırlı olmasını umduğum, yeni bir adım atmaya karar verdim. Bu marka gerçek anlamda kendinizi sürekli geliştirebildiğiniz önemli bir okul. Tabii buna açık olmanız gerekiyor. Hem yeni teknikler hem de yöneticilik anlamında kendimi geliştirme fırsatı buldum şahsen. Ahmet Çoban da bu ortamı yaratan, paylaşımcı, beraberce gelişmeye açık bir patron, iyi bir ekip arkadaşı gibi de aynı zamanda. Bu özellikler onu iyi bir iş ortağı da yapıyor. Sanırım bu adımı atarken en önemli etkenlerden biri Ahmet Çoban’la bu yola çıkacak olmamdı. Ayrıca kurumsal olarak profesyonel bir yönetim düzenine sahip bir marka olmamızın etkisi büyüktü.

 

“ACIBADEM ŞUBEMİZDE ÇOK GÜZEL BİR İLGİ İLE KARŞILANDIK VE DAHA İLK GÜNLERİMİZDEN YÜKSEK BİR ÇALIŞMA HACMİ YAKALADIK”

Sektörün yeni nesil ve en dinamik markası olarak, Acıbadem şubenizden beklentileriniz neler? Yeni şubeniz açılalı çok kısa bir süre oldu ama ilk tepkiler nasıl? Gördüğünüz ilgiden memnun musunuz?

M. A.: Biz marka olarak özellikle günümüzün en önemli iletişim aracı olan sosyal medyada yeni şube konusunda çok istek alıyoruz. Müşteri kitlemiz çok geniş ve bizi sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin çoğu şehrinde farklı şubelerle görmek istiyorlar. Acıbadem bizim için stratejik gelişim açısından iyi bir lokasyon oldu. Çünkü Anadolu yakasındaki diğer merkezimiz Caddebostan’da ve İstanbul trafiği ile insanların mesafeler arasında çok yorulduğu bir megakent. Bu anlamda çok güzel bir ilgi ile karşılandık ve daha ilk günlerimizden yüksek bir çalışma hacmi yakaladık.

 

“GARAGE İÇİN EN ÖNEMLİ KONULARDAN BİRİ YÜKSEK STANDARTIMIZI KORUMAKTIR”

Bize Acıbadem şubenizde vereceğiniz hizmet ve ürün çeşitliliğinden ve özenle kurduğunuz ekibinizden bahseder misiniz?

A. Ç.: Garage Hair Repair Studio’nun beşinci şubesi olan Acıbadem, diğer salonlarımızda da olan tüm markalaşmış uygulamaları menüsünde barındırıyor. Garage için en önemli konulardan biri yüksek standartımızı korumaktır. Bu anlamdan Nişantaşı’nda, Etiler’de ya da Alsancak’ta aldığınız hizmetin aynısını Acıbadem’de de alabileceksiniz.

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans