güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

ELİMİZDEKİ EN BÜYÜK GÜÇ: ÇOK ÇALIŞMAK

KÖŞE YAZISI
1.8.2019 00:00:00

   Muammer Kapucuoğlu

Hayalini kur ve iste! Gerçekten bu kadar basit mi? Bir şeyi hayal ediyorsun, istiyorsun ve oluyor. İnanın bana böyle bir şeyin gerçekleşmesinden daha çok biz insanları mutlu eden bir şey olmaz...

Ben günümüzde birçok insanın olumlamalar yaparak sadece istediklerini görüyorum. Sadece istemek… E olmuyor. Sonra da depresyona giriyorlar. Aslında o kadar da istemişti. Bu doğanın kanunu, çabalayacaksın. Çalışmak bizim fıtratımızda var. İnsan emek verdikçe mutlu olur. Emek verdi baktı olmuyor, en azından elimden geleni yaptım der. Şans faktörünün o noktada devreye girmediğine anlayış gösterir. Allah’a, evrene karşı gönlü rahat olur. İşte konu dönüp dolaşıyor ve eşeğini sağlam direğe bağlama hikayesine ulaşıyor. Gerçekten o direk sağlam mı, ipin sağlam mı, attığın düğüm sağlam mı? Kısacası olmasını istediğin her ne ise onun için yaptıkların konusunda gönlün rahat mı? Yeni nesilde maalesef bir şeyleri hemen elde etme ve elde ettiğini hemen tüketme bilinci hakim. Yeni nesil derken ufak bir bölümünü tabi ki de tenzih ediyorum. Çok başarılı, çok çalışkan gençlerimiz var. Ama yetmez. Her şeye ulaşabildiğimiz kolay gibi görünen ama zor bir dönemden geçiyoruz. Kaynakların bol görünüyor oluşu bizler için ciddi anlamda bir tuzak. İnanın bana bu illüzyona kapılmadan çok çalışmak elimizden gelen tek şey. O kadar suni şeyleri o kadar kısa sürede elde edip o kadar geçici mutluluk tatminleri yaşıyoruz ki… Gençler özellikle bu tuzağa düşmüş vaziyetteler. Herkes kolay yoldan nasıl para kazanırım derdinde. Mutlak başarı pek de umursanan bir şey değil. Gençler “Gençliğim bir daha gelir mi, keyfine bakayım” düşüncesinde…” Gençler inanın yaş geçiyor ama insanın ruhu genç kalıyor. O yüzden bedenen en sağlam olduğunuz dönemlerde çok çalışın. Benim bu sözlerimi bir abi tavsiyesi olarak cebinize koyun. Çok çalışınca güzellikler sizi bulacak.

Ben nice başarı hikayelerine tanık oldum hiçbiri de demiyor ki “İstedim, oldu”. Hepsi “dişimi tırnağımla çalıştım” diyor. “Ailemden, eşimden, dostumdan, yaşamımdan fedakarlık ettim çalıştım” diyor. Şimdi o insanlar yazın tatil yapmanın keyfini sürüyorlar. Hatta bazılarına bakıyorum yine yerlerinde rahat duramıyorlar, çalışmam lazım diyorlar. Gücümüz oldukça çalışmak, üretmek Allah’ın bize bahşettiği en büyük güzelliktir. Sadece kendimiz için değil, hem bu güzel ülke için hem de yaşadığımız yerküre için çok çalışmalıyız. Aksi takdirde başarısız oluruz, bu da hem ülkemiz için hem de dünyamız için büyük bir kayıptır. Bu yüzden gençlere tavsiyem “hayal et” tamlamasının devamında gelmesi gereken “çok çalış” mesajını iyi alsınlar. Kendilerini bu konuda motive edecek başarı hikayelerini bol bol okusunlar. Mucize beklemesinler. Başarıyı elde edenlerin hikayesinde mucize yok. Hayal etmişler istemişler ve çok çalışmışlar. Bu yüzden bol bol biyografi okuyun. Tabi dergimiz Klass da sizlere bu noktada sıkı bir yol gösterici olabilir. Çünkü başarı hikayelerini çok önemsiyoruz. Bu yüzden başarıya ulaşmış sayısız kişiyle röportajlar yaptık. Her birinin başarısıyla gurur duyduk. İyi ki varlar ve iyi ki yılmamışlar. İyi ki hikayeleriyle bizlere örnek olmuşlar.

Tabi ki bu ay da başarı hikayelerinin yer aldığı bir dergi hazırladık. Sürdürülebilir başarı için çok çalışmak gerektiğini bu ay da yaptığımız röportajlarda gördük. Etkinlik anlamında öyle çok yoğun bir ay değildi ama yine de enerji dolu bir aydan geçtik. Yazın kıpır kıpır enerjisini yansıtan tatil beldelerinden en güzel kareleri sizlerle buluşturduk. Bir de ünlülerin yazlık yerlerden paylaştıkları özel pozları bir dosya konusu eşliğinde mercek altına aldık. Biz hazırlarken çok eğlendik. Eminim siz de okurken keyif alırsınız. Kısacası yazı yansıtan, insanının içini açan, sıcacık ve yoğun alın teri döktüğümüz bir dergi oldu. Okurken keyif duymanız dileğimle…

Şimdiden barışın, paylaşmanın, güzelliklerin habercisi Kurban Bayramınızı kutlar, nice bayramlarda birlikte olmayı dilerim.

Klass Alın, Klass Okuyun, Klass olun…

 

 

  • Work Ajans
  • Meos Balık