güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Collesium Mall Avm İle Markalara Değer Katan Bir Vitrin Oluşturmaya Çalıştık

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

Collesium Mall Avm Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kazıkkaya, Collesİum Mall Avm’nin farklı konsept anlayışını Klass’a anlattı..

Türkiye’de tekstil sektörünün kalbi olarak nitelendirilen İstanbul Merter’de modern hayatın tüm tekstil ihtiyaçlarını rahat, güvenilir ve modern bir ortamda sunan Collesium Mall, Avrupa'nın en büyük ve önde gelen toptan alışveriş merkezlerinden biri olarak hizmet veriyor. Toptan giyimin birçok zincir markasını da bünyesinde bulunduran, ulusal ve uluslararası mağaza karmasının içerisinde giyim için her türlü ihtiyaçları rahatlıkla karşılayabilen Collesium Mall, insan için yatırım vizyonuyla çalışmalarını gerçekleştiriyor. Tüm yıl boyunca devam edecek etkinlikleri, reklam organizasyonları ve sosyal hizmetleriyle bünyesinde bulunan markalara değer katan bir vitrin oluşturmaya çalıştıklarını vurgulayan başarılı iş adamı Star Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Collesium Mall Avm Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kazıkkaya, Collesium Mall’un özelliklerini, yarattıkları farklı konsepti Klass’a anlattı.

 

“Collesium Mall AVM olarak markalara değer katan bir vitrin oluşturmaya çalıştık. Biz burada insana yatırım yapıyoruz. Tüm yıl boyunca devam eden etkinlik ve organizasyonlarla canlı müzik performansları ile sadece bir alışveriş merkezi değil aynı zamanda bölgede yaşayanlar için keyifle vakit geçirebilecekleri bir sosyal alan sunuyoruz.”

 

Hüseyin Bey, Türkiye’de tekstil dünyasının en önemli merkezlerinden biri olan Merter’de Collesium Mall AVM’yi hayata geçirdiniz. Sadece erkek giyim markalarının hakim olduğu farklı ve özel bir avm burası. Neden böyle bir yer açmak istediniz?

Star Group olarak dünyadaki ilk toptan erkek Avm’si olan Star Arena AVM projemizi 2015 yılında Merter’de açtık. Daha sonrasında Collesium Mall AVM ile kadın giyim üzerine çalışmalar yapalım istedik. Collesium Mall AVM mağazaları için 850 tane talep vardı ama bunlardan sadece 15 tanesi kadın giyim üzerineydi. Dolayısıyla erkek giyimine oluşan bu talebi tekrardan karşılamak adına Collesium Mall AVM’yi erkek giyim üzerine oluşturduk. Burada tekstilin her alanında ürünler bulunuyor. Biz de bu ihtiyaçlara yanıt vermek için böyle bir konsept oluşturduk. Merter artık dünya markalarına üretim yapan, ihracat yapan firmaların olduğu bir yer ve Türkiye’ye önemli bir döviz getirisi olan bölge. Bu firmalar zaman içerisinde kendi markalarıyla da mağazalar açmaya başladılar. Tekstil sektörü özellikle son 10 yılda güzel bir ivme kazandı ve zaman içerisinde Merter’de böyle  bir tesis ihtiyacı doğdu.

 

Merter Bölgesinin ihtiyaçlarını karşılayan Collesium Mall Alışveriş Merkezi’nin özellikleri nelerdir?

Collesium Mall Alışveriş Merkezi’nin 2 ayrı girişi, 7 kat mağaza alanı, 2 kat depo alanı mevcut. 13.500 m2 kullanılabilir alanımızda toplamda 150 mağazamız bulunuyor. Merkezimizin bünyesinde hizmet veren 2 adet restoran, açık ve kapalı alanı bulunan kafe ve döviz bürosu ziyaretçilerinin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında giderebilmesini sağlıyor. Restoran menülerinde global ziyaretçi kitlesi düşünülerek birinde Dünya Mutfağı Lezzetleri, diğerinde ise Türk Mutfağının geleneksel tatları sunuluyor. Ayrıca toplantı salonu ve mescit gibi diğer detaylar da mevcut. Metro ve metrobüse 1 kilometre mesafesiyle ulaşımı da çok kolay. Aynı zamanda hemen yakınında bulunan 1300 araçlık açık/kapalı otopark ile tüm ziyaretçileri için kolay ulaşılabilir ve güvenli bir konumda yer alıyor.

 

“COLLESIUM MALL ALIŞVERİŞ MERKEZİ İLE BİR YAŞAM MERKEZİ OLUŞTURALIM İSTEDİK”

Merter’de çok fazla mağaza ve han var. Ama Collesium Mall Alışveriş Merkezi hem iç hem dış dizaynıyla oldukça farklı bir atmosfere sahip. Burayı yaparken ne gibi farklar yaratmayı hedeflediniz?

Biz hep değişik bir şeyler yapalım istedik. Laleli, Osmanbey, Bayrampaşa gibi toptan şatış yapan yerlerin dışında Merter daha yukarlarda olsun diye düşündük. Çünkü burada ürün polyester olarak girer moda olarak çıkar. Merter diğer yerlere göre bu sebeple biraz daha farklı. Biz buranın bir han görünümünde olmasını istemedik. Yurtdışına gidildiği zaman nasıl bir avm havasında insanlar rahat ticaretini yapabiliyorsa burada da aynı şekilde olsun istedik. İnsanlar gelsin alışverişlerini yapsın, yemeklerini de yesin (gerek Türk Mutfağı, gerekse dünya mutfağı lezzetleri) istedik. Aynı zamanda sıcak suyla abdestini alsın, mescitte namazını kılsın. Collesium Mall Alışveriş Merkezi ile bir yaşam merkezi oluşturalım istedik. 4 duvardan ibaret olan mağazalar değil de yürüyen merdiveniyle asansörüyle, görselleriyle burada farklı bir atmosfer yarattık. Bunların haricinde Collesium Mall’ın tanıtımı için yurtdışından bloggerlar getiriyoruz. Burada aynı zamanda Merter’in de reklamını yapacağız. Ama her şeyden önce bizim için en önemli olan şey Türkiye’nin reklamını yapmış olacağız. Çünkü insanlar önce Türkiye’ye gelecek, sonra Merter’e, en son da mağazaya, avm’ye gelecek. Mağazaları olan kişiler de kendilerini ne kadar iyi bir vizyonla sunarlarsa o kadar iyi bir geri dönüş alacaklardır. Burada amacımız bir avm yapmanın da dışına çıkıyor. Biz insanları getirmek istiyoruz. Bunu da düzgün ürün yaparak, iyi reklam yaparak sağlamak istiyoruz.

 

Röportaj: Erdi Kartal

Fotoğraflar: Uğur Atun

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans