güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Bizim Biz Olmamızı Engelleyen Tüm Partiküllerden Arındığımız Bir Yıl Olsun

KÖŞE YAZISI
4.12.2018 00:00:00

   ÖZGÜNCE

2018 yılına girerken nezaketli bir yıl olmasını dilemiştim. Ve dolu dolu 365 günden ibaret olan bu yılın ne kadar nezaketli olduğu bakış açımıza göre değişir. İyi bakarsak iyi görürüz. Bu tamamen bizim seçimimizdir.

En kötü olaylar karşısında bile iyi bakabilen insanın neticede iyiyle karşılaştığına çokça şahit olmuş biri olarak 2019 yılı için yine nezaketli bir yıl olmasını diliyorum. Bu dileğimin altına artı olarak da bakış açımızın hep iyiden yana olduğu bir yıl olmasını dileyen önemli bir dip not düşmek istiyorum. Nezaket derken hayatımızın içine dahil etmek istediğimiz ne varsa nezaketle 2019’da gerçekleşsin. Aynı şekilde hayatımızdan çıkarmak istediğimiz her ne varsa da nezaketle gitsin. Bizim biz olmamızı engelleyen tüm partiküllerden arındığımız bir yıl olsun. Beynimizi o kadar meşgul eden şey var ki mesela 2019’da onlar nezaketle çıksınlar yaşamımızdan. Beynimiz öyle bir arınsın ki çocukluk hayallerimizi kurabileceğimiz temizliğe ve saflığa erişebilsin. Evet bu kadar uyaranın olduğu bir dönemde böylesi bir dilek biraz ütopik kaçıyor ama… Unutmayın her şey elimizde… Bu evrende istediğimiz kadar var, istemediğimiz kadar da yokuz! Yeni yılımız kutlu olsun. 

 

2019 YILI İÇİN KİTAP ÖNERİLERİ

Kabul edelim yeni yıla girerken hep bir yeni sayfa açma telaşına düşeriz. En azından “bu yıl bunu yapacağım ya da yapmayacağım”, “bu yıl buraya gideceğim”, bu yıl şu konuda eğitim alacağım”… gibi bir çok irili ufaklı hedefler önümüze koyarız. Açıkçası ben bu yıl genel olarak kendime çok daha zaman ayırmak istiyorum. Bu zamanı da en güzel kitap okuyarak ve yazarak ayırdığımın farkındayım. İşte ben bu yıl daha çok kitap okuyacağım. Bu yüzden şimdiden gözüme kestirdiğim birkaç kitabı sizinle de paylaşmak isterim. Belki bakarsınız sizin de hoşunuza gider… Şu an başımın ucunda birçok sıralanmış kitap gözümün için bakıyor beni oku diye. Onları hallettikten sonra anlatımına hayran kaldığım, kalemini çok sevdiğim Sunay Akın’ın “Kalede 1 Başına”sını, ağlamak için Khaled Hosseini’nin “Deniz Duası”nı ve Şermin Yaşar’ın “Göçüp Gidenler Koleksiyonucusu”nu, kişisel gelişim kitapları beni biraz sıkar ama Ted sahnesine çıkan kişilerin knouşmalarını hayranlıkla izlediğim için Carmine Gallo’nun “TED Gibi Konuş” kitabını ve Sapiens kitabının yazarı Yuval Noah Harari’nin “21. Yüzyıl için 21 Ders”ini 2019 yılının okunacakları listesinin başına aldım.

 

KIRIŞIKLIKLARLA MÜCADELE

Malum yıllar geçiyor. Ruhumuz belki yaşlanmıyor ama bedenimiz maalesef yaşlanıyor. Aynaya baktığınızda yüzünüzdeki çizgiler gözünüze batmaya başladıysa hemen harekete geçin. Daha güzel beslenin, bol bol su için, gerekirse medikal estetik yöntemlerinden bile faydalanabilirsiniz. Yok ben böyle mutluyum diyorsanız da zaten dünyanın en harika hissini yaşıyorsunuzdur, tebrikler… Öyle naçizane benim gibi evinde bir şeyler yapanlardansanız ve kuru bir cilde sahipseniz Caudalie’nin yaşlanma karşıtı Resveratrol Lift Serisi’nde yer alan Kuru ciltler için sıkılaştırıcı ve kırışıklık karşıtı Face Lifting Soft Cream belki size yardımcı olabilir. 

 

Yeni Yıla Girerken
Sevdiklerimizi
Mutlu Edelim…

Kabul edin bir çoğumuz “yeni yıla nasıl girersek öyle bir yıl geçiririz” klişe sözüyle büyüdük. Hala o mantalitede olan çokça insan var. Bence birçok mantıksız totem arasından yine de umut veren bir totem. Bir de bilirsiniz yılbaşı sevdiklerinize hediye almak onları mutlu etmek içinde güzel bir bahanedir. İşte ben buradan sizlere yeni yıla girerken sevdiklerinize onları mutlu edebilmenize yardımcı olacak naçizane önerilerimi sunacağım.:) 

 

Sınırsız Eğlence

Yeni yıla girerken sevdiklerinizi mutlu etmeye karar verdiyseniz bu işe kesinlikle varsa çevrenizden küçük çocuklardan başlamalısınız. Çünkü onların sürpriz bir hediye karşısındaki mutlulukları ve bu mutluluğa sebep olmak dünyanın en güzel anlarından birisi. Çocuğunuza ya da çevrenizde mutlu etmek istediğiniz bir çocuğa mesela şu meşhur çocuk şehri kartlarından hediye edebilirsiniz. Özellikle Trump Tower içinde yer alan KidzMondo bu konuda güzel bir kampanya yapmış. Şöyle ki aldığınız Kidz VIP Kart ile bu kartı hediye edeceğiniz çocuğun bir yıl boyunca KidzMondo’ya sınırsız girmesini sağlayabilirsiniz. Bakıldığında çok mantıklı. 

 

 

BİR KADINI MI MUTLU
ETMEK İSTİYORSUNUZ?

Yeni yıla girerken bir kadını mı çok mutlu etmek istiyorsunuz. O zaman ona sezon trendlerini yansıtan ve stilini tamamlayacak bir moda parçası alın. Ayakkabı, çanta, elbise, ceket öncelikleriniz olabilir. 

 

Hediye Alacağınız Kişi Bir Beyefendiyse…

Günümüzde her ne kadar aksi durumu artış gösterse de erkekler hala büyük oranda alışverişe çıkmaktan keyif almıyorlar. İşte yeni yıl sevdiğiniz bir erkeğe kıyafet hediyesi almak için güzel bir bahane olabilir. Ya da teknolojik bir hediye de tercihiniz olabilir… 

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans