güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Bir Aracı 15 Günde Swaroswki Taşlar İle Kaplayabiliyoruz

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

SGS Motors Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sezgin Siyam, araçlara uyguladıkları kişiye özel hizmetleri Klass’a anlattı...

SGS Motors, aracınızı size özel formata sokabilecek nitelikte hizmetler veren, sıradışı tasarımlarıyla dikkatleri üzerine çeken bir firma. Bu yıl yedincisi gerçekleşen Dijital Dünyanın Enleri Ödül Töreninde “Yılın en iyi araç tasarım firması” ödülünü alan SGS Motors, genç iş adamı Burak Sezgin Siyam’ın liderliğinde hizmet vererek fark yaratan bir anlayışla otomobil dünyasında yer alıyor. Aracın dış renk kaplamasından swarovski uygulamalara kadar fark yaratan çalışmalar yapan SGS Motors Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Burak Sezgin Siyam, firmalarının hizmet felsefesini ve hedeflerini Klass okurları için anlattı.

 

“Bilirsiniz fenomenler dikkat çekip gündeme gelmek isterler. Çünkü dikkat çekip gündeme gelirlerse para kazanabiliyorlar. Bizden de bununla alakalı fikir alıyorlar ve biz de bu fikirlerimizi sunuyoruz. Tabi ki dikkat çeksin diye olmayacak, yakışmayacak bir tasarımı kendilerine sunmuyoruz. Çünkü yaptığımız her araç bizim reklamımız sayılıyor.”

 

“Mesela bir BMW 2012 model araç ile 2015 modelinin arasındaki tek farkı tampon ve jantıdır. Yenisini alıp arada 50-100 bin TL fark vermektense 15 bin TL fark verip bunları yenileyebiliyorsunuz ve yeni bir aracınız oluyor. Kilometre göstergesine kadar aracı yeniliyoruz. Ufak olan gösterge ekranını da büyütebiliyoruz. Bunlar sadece lüks araç markaları için geçerli değil, her modele bu değişimi uygulayabiliyoruz”

 

Burak Bey, kurucusu olduğunuz SGS Motor’un hizmet yelpazesini sizden dinleyebilir miyiz?

SGS Motors, 2013 yılından bu yana hizmet veren bir firma. Kişilerin otomobillerini kendilerine özel bir hale getirmek üzere hizmet veriyoruz. Kişinin istediği ve kendini yansıtan özellikleri aracına uyguluyoruz. Bu kimi zaman renk, kimi zaman da jant uygulaması oluyor. Koltuk rengi değişiminden tavan renklerine kadar müşterimizin arzuladığı değişiklileri otomobiline adapte edebiliyoruz. Bu arada bu hizmeti sadece otomobillere yönelik değil aynı zamanda yat ya da yürüyen aksama sahip her türlü araca verebiliyoruz.  

 

“DÜZ BİR BMW’Yİ ‘M’ PAKETE (SPOR PAKETE),  YA DA DÜZ BİR ŞEKİLDE ALINMIŞ BİR MERCEDES’İ AMG PAKETE ÇEVİREBİLİYORUZ”

Peki yaptığınız bu değişiklikler aracın garantisini bozuyor mu?

Hiçbir şekilde bozmuyor. Biz aynı zamanda yaptığımız değişimler dışında aracın korunmasına dair hizmetler de veriyoruz. Mesela kişi aracı sıfır aldığında çizilmesin diye araca 120 mikron kalınlığında şeffaf folyo işlemi uyguluyoruz. Bu işlem sayesinde artık aracınız çizilmeye karşı korunuyor. Bunun dışında yapabileceğimiz değişikliklere örnek vermek gerekirse, aracın stop lambasından egzoz uçlarına, tamponlarına kadar değiştirebiliyoruz. Normal bir şekilde bayiden alınmış olan düz bir BMW’yi ‘M’ pakete (spor pakete) çevirebiliyoruz ya da düz bir şekilde alınmış bir Mercedes’i AMG pakete çevirebiliyoruz. Motor olarak değiştirmiyoruz ama dış paketini değiştiriyoruz. Burada yapılan her şey resmidir. Araç rengi değişiminde bir sınırımız yok. Olmayanı da özel olarak yurtdışından getirtiyoruz. Yurtdışında gazetelere ve dergilere haber olduğumuz swarovski taşlarla ilgili bir çalışmamız var. Yabancı ülkelerde bizden modelleri alıp orada yapmışlar. Biz olmayan, yapılmayan işleri yaparak her zaman avantaj sağlayacağımızı düşünüyoruz. Swarovski taşlarından yaptığımız araç var ve daha yapacaklarımız da var. Biz şimdi daha da farklı çalışmalara yöneliyoruz ve araca kürk tasarımı yapıyoruz. Bu görsel olarak kullanılabilecek bir tasarım olacak. Yaz ayları için uygun olur ama kışın kullanmak zor olur.

 

“BİR ARACI 15 GÜNDE SWAROSWKİ İLE KAPLAYABİLİYORUZ”

Swarovski tasarım derken bütün bir aracı swarovski taşlarla mı kaplıyorsunuz?

Evet, bütün aracı swarovski kaplıyoruz. Ortalama 15 gün içinde hazırlanıyor. Yaz-kış kullanılabiliyor. Kullanılan taşlar iyi olursa parlaklığını hiçbir şekilde yitirmiyor. Ama kullanılan taşlar kötü olursa belli bir zamandan sonra taşlar matlaşıyor.

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans