güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Bilinçli Ekip ve Bilinçli Danışanlar Oluşturmaya Çalışıyoruz

RÖPORTAJ
1.12.2019 00:00:00

Dekolte Plus Güzellik Merkezi Kurucusu ve Estetik-Güzellik Danışmanı Ahu Karaduman, yenilikçi hizmetlerini Klass’a anlattı..

Günümüzün modern dünyasında büyük ilgi gören ve hızla gelişen estetik sektörü her geçen gün yeni teknoloji ve sistemler sayesinde büyümeye devam ediyor. Uluslararası alanda yaşanan bu gelişmeleri başarılı bir şekilde takip eden ve bu doğrultuda en yeni cihaz ve sistemleri bünyesine katarak kaliteli bir hizmet sunan Dekolte Plus Güzellik Merkezi kurucusu Ahu Karaduman, bilinçli ekip bilinçli danışan ilkesiyle gerçekleştirdiği çalışmaları ile büyük bir başarıya ulaştı. 2019 yılında elde ettiği bu başarıyı aldığı ödüllerle de taçlandıran Dekolte Plus Güzellik Merkezi kurucusu Ahu Karaduman ile merkezinde uyguladığı işlemleri, kullandığı ürünleri ve danışanlarında yarattığı önemli değişimleri Klass okurları için konuştuk.

 

“İnsanlar artık hangi işlemi ne sıklıkla yaptırmaları gerektiğini ve aldığı hizmetin kendisine sağladığı faydayı çok iyi biliyor. Geldikleri gün ve tarihi not edip bir sonraki aşamada işlemi artık kendileri talep ediyor. Bu benim için çok önemli bir başarı.”

 

Ahu Hanım, merkezinizde yıllardır birçok uygulamayı başarıyla gerçekleştiriyor ve olumlu geri dönüşler alıyorsunuz. Başarınızın sırrını bizimle paylaşır mısınız?

Dekolte Plus Güzellik Merkezi olarak yeni yıl itibariyle 10. yılımızı kutlayacağız. Başarımın en büyük sırrı işimi çok severek yapmam ve sektördeki gelişmeleri daima takip etmem. Sonuç odaklı cihaz ve sistemleri, yabancı kaynaklı site ve makaleleri sürekli takip ediyorum. Bu yeni teknolojilerin Türkiye'deki distribütörleriyle ve pazarlamasını yapan kişilerle irtibat kuruyorum.  Eğitimci kimliğim gereği son cihazları hem yakından takip ediyorum hem de cihazların doğru bir şekilde kullanılmasını sağlıyorum. Bazen birkaç cihazla birden işlem yapmak gerekiyor. Vücuda ve probleme göre cihaz seçmek, seans sayılarını düzenlemek ve kişiye protokol hazırlamak uzmanlık istiyor. Ekip arkadaşlarımla beraber yıllardır aynı ilkelerle hareket ettiğimiz için bu konuda oldukça başarılıyız.  

“YENİLİKLERİ ÇOK YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Yeni teknolojileri ne sıklıkla merkezinize dahil ediyorsunuz?

Yenilikleri çok yakından takip ediyoruz. Teknoloji inanılmaz derecede ilerledi ancak her yeniliğe de aldanmamak gerekiyor. Gerçekten sonuç veren ve zararlı olmayan teknolojilere yönelmeliyiz. Danışanlarımız yararlı yeni bir cihazın çıktığını duyar duymaz kısa süre içinde onu merkezimizde görebiliyorlar. Her yıl düzenli olarak bünyemize birçok yeni sistem ve cihazı dahil ettiğimizi söyleyebilirim. Yenilikleri sürekli takip ettiğinizde sonuca daha hızlı ulaşıyorsunuz. Bunun yanında yeni sistem ve cihazları sadece almak yeterli değildir. Onu mevcut sistemlerinize entegre etmek ve bir protokol oluşturmak gerekiyor. Bundan dolayı bilinçli bir ekip ve bilinçli danışanlar oluşturmaya çalışıyoruz. 10. yılımıza girerken bunu da başardığımızı görmek beni fazlasıyla mutlu ediyor. Danışanlarımız artık farkımızı anlamış bir şekilde buraya geliyor. Onlara kalıcılığın sağlanması için hangi işlemi ne kadar sıklıkla yaptırmaları gerektiğini sabırla anlatıyoruz. İnsanlar artık hangi işlemi ne sıklıkla yaptırmaları gerektiğini ve aldığı hizmetin kendisine sağladığı faydayı çok biliyor. Geldikleri gün ve tarihi not edip bir sonraki aşamada işlemi artık kendileri talep ediyor. Bu benim için çok önemli bir başarı. Böyle olunca insanlar hayali beklentiler içerisinde olmuyor. Bu tarz işlemlerde adım adım yol izlemek önemli. Örneğin belli bir yaşa kadar hiçbir estetik işlem yaptırmamış bir kişinin tek seansta muhteşem sonuçlar elde etmesi zordur. İnsanları bu konuda doğru bir şekilde bilgilendirmek gerekiyor. Sonrasında hayal kırıklığı yaşanmaması için işlemlerin sağlayacağı faydayı minimum oranda söylüyorum. İnsanlara alabilecekleri sonuçları abartısız bir biçimde söylemek gerekiyor.   

“DÜNYA MARKALARI İLE ÇALIŞIYORUZ”

Yaptığınız işlemlerde hangi ürünleri kullandığınızdan ve bu ürünlerin en önemli özelliklerinden bahsedebilir misiniz?

Ürün olarak merkezimizde birçok dünya markasıyla çalışıyoruz. Kullandığımız ürünlerin dünya markası medikal ürünler olması bizim için çok önemli. Uluslararası alanda ispatlanmış, klinik çalışmaları yapılmış ve onayları alınmış markalarla çalıştığımız için bu durum işimizi oldukça kolaylaştırıyor. Bakımların ardından evde doğru ürün kullanmak en az bakım kadar önemli. Cildinizi evde de beslemelisiniz. İkisi birlikte yapılmadığı zaman işlemler beklenilen sonucu vermiyor. Ürün kullanmaya ciddi anlamda karşı olan ve yıllardır hiç ürün kullanmamış insanlar merkezimizdeki doğru ürünlerle karşılaşınca fikirlerini değiştirerek ürünlerimiz sayesinde kısa sürede çok olumlu sonuçlar aldı. Bir ürün bittiğinde diğerini almak için koşa koşa gelip bakımlarını devam ettiriyorlar.  

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Aralık sayısında...

 

  • Meos Balık
  • Work Ajans