güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Bana Yakışan Her Şeyi Yorumlamaya Çalışıyorum

RÖPORTAJ
1.11.2019 00:00:00

Müzik tutkusu nedeniyle kuyumculuk mesleğini bırakıp Azka Müzik ailesine katılan Murat Akgün, geniş repertuvarı ve müzik bilgisiyle oluşumun en tecrübeli ismi olarak ön plana çıkıyor.

Murat Bey, eğitim hayatınızdan ve müzik kariyerinize nasıl başladığınızdan bahsedebilir misiniz?

Profesyonel anlamda 2006’dan beri müzik dünyasının içindeyim. Müzikal anlamda Şan eğitimleri aldım. Ancak Konservatuar eğitimi içimde bir uhde olarak kaldı. Yoğun iş hayatımdan dolayı da nasip olmadı. Müzik benim için bir hayat felsefesi. Kapalı Çarşı’da kuyumculuk yapıyordum. Müzik öyle bir aşk ki kuyumculuk yaparken bile içimden hep şarkı söylemek geliyordu. O yüzden 2006’dan sonra ticaretin yerine hayatımı müzikle idame ettirmeye karar verdim.

 

“AZKA MÜZİK BENİM İÇİN DÖNÜM NOKTASI”

 

Azka Müzik’e katılmanız nasıl oldu?

Azka Müzik’i benim için müzikal anlamda bir dönüm noktası olarak görüyorum. Bülent Kaya’nın ismini daha önceden çevremiz vesilesiyle duyuyorduk. Müziğe bu kadar yatırım yapan bir insanın takdiri hakettiğini düşünüyordum. Bülent Bey’in yaptığı büyük yatırımları dışarıdan takip ediyorduk. Bu sene bize de sahne almak nasip oldu. Birbirimizi daha iyi anlayabildik. Sağ olsun bize güvendi. Biz de onun güvenine layık olabilmek için beraber yola çıktık.

 

Azka ailesine katılmanın size neler kattığını söyleyebilirsiniz?

Azka ailesinin kişisel tanıtımıma çok büyük katkısı olduğunu söyleyebilirim. Bundan dolayı Azka ailesine çok teşekkür ediyorum. Bu zamanda biz müzisyenlerin böyle kurumlara ve insanlara ihtiyacı var. Bu çatı altında olmak bizim tanıtımımıza çok büyük katkı sağlıyor.

 

“ÖDÜLLER BİZİ MOTİVE EDİYOR”

Aldığınız ödüllerden ve bu ödüllerin size neler kattığından bahsedebilir misiniz?

Bu yılki çalışmalarımızdan dolayı Altın Zambak Ödül Töreni’nde arabesk dalında ödüle layık görüldük. Bu da bizi çok sevindirdi. Ödüller aynı zamanda bizi motive ediyor. Bizim en büyük motivasyonumuz bir alkış ve bir ödül.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Kasım sayısında...

  • Klass Magazin
  • Work Ajans