güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Amacımız Yüze Dair Her Türlü Hizmeti İnsanlara Sunabilmek

RÖPORTAJ
1.12.2019 00:00:00

Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun, yeni kliniğini ve yüz güzelliği alanında verdiği tüm hizmetleri Klass’a anlattı...

Burun estetiği alanındaki etkili tedavileriyle tanınan Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun, müşterilerinin talepleri doğrultusunda açtığı yeni kliniğinde yüz güzelliğinin diğer tamamlayıcı hizmetlerini de vermeye başladı. Tedavilerinde daima hasta taleplerine öncelik vererek sorunları doğru analiz ve yaklaşımlarla çözen Yrd. Doç. Dr. Ömer Faik Sağun, uzman ekibiyle birlikte hydrafacial cilt bakımı, dermapen, mezoterapi, dolgu, botoks, iple yüz askısı gibi uygulamalar gerçekleştirerek danışanlarının yüzlerine güzellik katıyor. Kliniğinde modern ve uluslararası standartlara uygun teknolojileri kullanan Ömer Faik Sağun ile danışanlarına sunduğu ayrıcalıklı hizmetleri Klass okurları için konuştuk.

 

“Burun estetiği operasyonlarına kaldığımız yerden devam ederken, ÖFS klinik adıyla yeni bir klinik açtık. Danışanlarımız burunlarının değişmesiyle beraber aynı değişikliği yüzlerinin diğer bölgelerinde de görmek istediler.”

“ÖFS Klinik olarak estetikte medikal tedavileri daha uygun görüyoruz. Bu işin doktor kontrolünde yapılabilecek olan tıbbi kısmıyla ilgileniyoruz. Eğer bir cilt bakımı yapılacaksa medikal bir cilt bakımı yapılmasından yanayız.”

Ömer Bey, burun estetiği konusunda tanınmış bir isim olarak yeni merkezinizde yüz güzelliğinin diğer tamamlayıcı hizmetlerini de vermeye başladınız. Burada verilen hizmetleri detaylı bir şekilde sizden dinleyebilir miyiz?

Burun estetiği operasyonlarına kaldığımız yerden devam ederken, ÖFS klinik adıyla yeni bir klinik açtık. Danışanlarımız burunlarının değişmesiyle beraber aynı değişikliği yüzlerinin diğer bölgelerinde de görmek istediler. Bu talepler doğrultusunda amacımız ekibimizle beraber yüz güzelliğine dair her türlü hizmeti insanlara sunabilmek. Kliniğimizde uzman ekibimizle beraber hydrafacial cilt bakımı, dermapen, mezoterapi, dolgu, botoks, iple yüz askısı gibi hizmetler sunuyoruz. Şu anda insanların rahatlıkla ulaşabileceği Ataşehir’de Varyap’ta yer alıyoruz. Hastalarımızın kirpiğinden kaşına kadar yüzlerini ilgilendiren bütün işlemleri aynı çatı altında topladık. Kalıcı makyaj, microblading, lifting işlemlerini de bünyemizde gerçekleştiriyoruz. Şu anda 6 kişilik bir ekibimiz var. Zaman içerisinde müşteri yoğunluğuna göre daha büyük bir ekip ve daha büyük bir klinik ile yolumuza devam edebiliriz.

“HASTALARIMIZIN NE İSTEDİĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Hastalarınıza uygulayacağınız işlemlerde karar verme aşaması nasıl gelişiyor?

Öncelikle hastamızın ne istediğini öğreniyor ve bu isteklere cevap vermeye çalışıyoruz. Hastanın yüzünde başka şeyler görsek de ilk etapta bunları söylemeyi doğru bulmuyoruz. Hastalar kendi taleplerini bizlere iletebildikleri gibi kimi durumlarda biz de kendilerini yönlendirebiliyoruz. Kararı bize bırakan hastalara öncelikle yüz analizi yapıyoruz. Cilt analizi cihazımızı kullanarak neye ihtiyaçları olduğunu tespit ediyoruz. Örneğin çenesinin geride olduğunu söyleyen hastalarımıza yaptığımız tetkikler neticesinde sorunun elmacık kemiklerinden kaynaklandığını söyleyebiliyoruz. Kırışıklıkları olan hastalara bu sorunlarını hangi yöntemlerle giderebileceğimizi söylüyoruz. Yönlendirdiğimiz hastalarda adım adım ilerliyoruz. Yüz ifadelerini en fazla etkileyen ve müdahale edilmesi daha kolay olan kısımlara öncelik veriyoruz. Dolgu yapacağımız zaman önceliği yüzün belli bir bölümüne veriyoruz. Bütün işlemleri bir hamlede yapmayı doğru bulmuyoruz.  Küçük adımlarla ilerlemek hastaların sürece alışmaları için de önemli.

Bize yeni kliniğinizde kullandığınız teknolojiler hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Zaman içerisinde isteğe bağlı olarak yeni cihazlarla işimizi geliştirmeyi düşünüyoruz ancak şu an kullandığımız bütün cihazlar uluslararası standartlara uygun. Estetik konusunda doğru ve kaliteli malzemeyi kullanmaya özen gösteriyoruz. Güzellik sektörü çok geniş olduğu için ürün ve cihazların kullanımında bazen ciddi hatalar yapılabiliyor. Bu konuda etik kurallar içerisinde kalınmalı. ÖFS Klinik olarak estetikte medikal tedavileri daha uygun görüyoruz. Bu işin doktor kontrolünde yapılabilecek olan tıbbi kısmıyla ilgileniyoruz. Eğer bir cilt bakımı yapılacaksa medikal bir cilt bakımı yapılmasından yanayız. Dolgu ve botoksun da kaliteli ve uygun maddelerle yapılması gerektiğini düşünüyoruz.

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Aralık sayısında...

  • Meos Balık
  • Work Ajans