Geçen gün karşıma bir çizim çıktı, çok basit ama hayatın kendisini anlatan bir çizimdi. Kolay kararların zor hayatı getirdiğini, zor kararların ise kolay hayata ulaştırdığını anlatıyordu. Hayatın gerçeğini vurgulayan basit ama çok çok doğru bir çizimdi. Hayat kolay kararlar alıp riske atabileceğimiz bir şey değil. Bunun için çok küçük yaşlardan itibaren mücadele vermek gerekiyor. Bu zor kararın en önemlisi de çok çalışmak. Ta ki küçücük yaşlardan itibaren. Maalesef mücadele yoksa ödül de yok. Ve hayatın bu gerçeğiyle yaşamımızın her anında karşı karşıya kalıyoruz. Kısacası emek vermeden başarı gelmiyor. Başarının hazzını doyasıya yaşadığım şu günlerde dönüp arkama bakıyorum ve ne kadar da çok çalıştığımı düşünüyorum. Çalıştım, yorulmadan hatta kimi zaman soluk almadan çalıştım. Aldığım zor kararlar sonrasında ailemden, uykumdan, zevklerimden fedakarlıklar ettim. Ama bugün o zorlukların, o fedakarlıkların karşıma ne kadar güzel bir hayat sunduğunu görüyorum. Evet ben bunu istiyordum. Bu yüzden aldığım zor kararları büyük bir inançla ve keyifle uyguladım. Of demeden, yılmadan…
Başarının hazzı diyorum ya, gelin beni bu kadar iyi hissettiren konuya değinelim. Hepinizin malumu Mayıs ayının başında yine muhteşem bir geceye imza attık. Zaten dergimizin sayfalarında bu geceye dair her şeyi göreceksiniz. Ben size burada duygularımdan bahsetmek istiyorum. Göz kamaştırıcı bir gecenin altına imza attık. 19 yıl boyunca aldığım zor kararlar evrilip rengarenk bir festivale dönüştü. Geçmişte attığım her adımdan gururlandığım bir gece oldu. Attığım her adım karşıma öyle güzel insanlar çıkarmış ki o gecede onlarla birlikte iş birliği yapmak, o gecede onları konuk etmek büyük bir mutluluktu. Anladım ki başarı paylaşıldıkça daha da bir anlam kazanıyor. Bana güvenen insanların gözündeki ışıltıyı asla unutamam. Ben bir aydır tebrik telefonları, mesajları alıyorum. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda muhteşem bir iş yaptık. Genelde ülkemizde yapılan güzel organizasyonlar bir kereyle sınırlı kalır. Aynı tat, aynı coşku bir sonraki seneye yansımaz. Ama biz geçen senede harika bir gecenin altına imza atmıştı. Bu yıl o gecenin devamını artan coşkuyla devam ettirdik. İşte bunları düşündükçe gurur duyuyorum. Ve benim aldığım her zor kararda beni destekleyen aileme, 19 yıl boyunca omuz omuza ve gönül gönüle çalıştığım ekip arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.
Ve babam… Küçük bir çocukken bile bana büyük bir insanmışım gibi inandı ve beni destekledi. Her fikrimi önemsedi. Küçücük yaşlarda eğitimim için onların yanından ayrılıp başka illerde eğitim görmek istediğimde hep arkamda destekti. İkimizde zor kararlar almıştık ama başardık babacım. Sen yanımızda olmasan da ben senin desteğini hala sırtımda hissediyorum. Ve her zor karar aldığımda seni anıyorum. İyi ki babamın oğluyum. Evladının arkasında kapı gibi duran tüm babaların Babalar Günü’de kutlu olsun.
Yılı yarıladık ve Haziran ayını her yıl olduğu gibi yine babalar gününe ithaf ediyoruz. Klass sayaesinde, çok güzel ve benim de hayatımda ilham alacak yeni şeyler öğreniyorum. Hep derim, işimin en çok bu kısmını seviyorum. Beni hep geliştiriyor, her gün yeni bir şeyler öğrenmemi, yeni bakış açıları kazanmamı sağlıyor. Umarım dergimiz de sizlere bunu hissettiriyordur. Yine güzel yürekli insanların bir arada olduğu keyifli bir sayıyı sizlere ulaştırdık. Klass ödülleri 2023 gecemizin ağırlıkta olduğu bu özel sayımız tam 320 sayfa.. Güzel bir kahve eşliğinde keyifle okumanızı isterim..
Çünkü Hayat Klass ile güzel…
  Diğer Tüm Yazılar