VİDEO HABER/Wildcats'in Kurucusu Orlando Calumeno Espor'un Türkiye ve Dünyadaki Gelişimini Anlattı

VİDEO HABER/Wildcats'in Kurucusu Orlando Calumeno Espor'un Türkiye ve Dünyadaki Gelişimini Anlattı VİDEO HABER/Wildcats'in Kurucusu Orlando Calumeno Espor'un Türkiye ve Dünyadaki Gelişimini Anlattı

Türkiye'de kurulan ilk profesyonel Espor Kulübü olan HWA Gaming'i 2018 yılında satın alarak espor sektörüne hızlı bir giriş yapan Net Holding Grup Finans Başkanı, Yönetim Kurulu Üyesi ve Merit International CEO'su, FastPay Wildcats Yönetim Kurulu Başkanı Orlando Carlo Calumeno, bugün Fastpay Wildcats olarak geldikleri son noktada dünyanın en büyük espor kulübünü oluşturdu. 

Calumeno, “Fastpay Wildcats Espor Kulübü dünyanın en büyüğü. 400'ü aşan profesyonel sözleşmeli oyuncu sayımız, 22 oyunda olan 30 takımımız, 16 kişilik koç ekiplerimiz ve 10 kişilik idari kadro ile dünyanın en büyük espor kulübüyüz” diyor. Başarılı bir iş adamı olarak Espor’un tam anlamı ile geleceğin sektörü olduğunu söyleyen Orlando Carlo Calumeno, “Büyümesine seyirci kalmayın, yatırım yapın veya bu sektörün sunduğu cazip iş imkânlarını değerlendirin.” diyerek önemli uyarılar yapıyor. Önümüzdeki yıllarda esporun yıllık global büyüklüğünün hızla üç milyar doları geçmesi ve Covid ile değişen dünyada espor ile oyun sektörlerinin büyüklüklerinin ve değerlerinin devamlı artacağını söyleyen Orlando Carlo Calumeno ile espor dünyasını, Istanbul Wildcats olarak başarılarını, gelecek hedeflerini, sektörün Türkiye’nin yanı sıra dünyadaki durumunu Klass okurları için konuştuk.