Hayat, bir maraton koşusu gibidir. Uzun, meşakkatli ve birçok engelle doludur. Başarıya ulaşmak, bu maratonu tamamlamak gibidir. Zaman içinde kendimizi birçok konuyla donatıyoruz ve her birimiz kendi dünyalarında ayrı yeteneklere ayrı güçlere sahibiz. Gücümüzü doğru yerde kullanırsak, sabredersek ve kendimize inanırsak yarışta kalır, istediğimizi alırız.

Yıllar önce, eğitimimi tamamladıktan sonra genç bir gazeteci olarak başladım meslek hayatıma. Ama maratonum benim için daha büyük bir hedefi işaret ediyordu.
Haberlerde derinlemesine araştırma yapma tutkum, beni bu alanda büyümeye teşvik etti. Ancak, içimdeki hedef daha büyüktü. Kendi dergimi kurmak istiyordum.
Gazetecilik kariyerim, zorlu ve rekabet dolu bir yoldu. Çok güzel haberlerin altına imza attığım gibi zaman zaman ret cevapları aldım ve haberlerimin kabul edilmesi uzun sürdü. Ancak mottom sayesinde, gücümü doğru yerde kullanmaya kararlıydım.
İlk olarak, kendi dergimi kurma fikriyle oyalanmaya başladım. Planlar yapmaya, kaynaklar araştırmaya ve bir vizyon oluşturmaya başladım. Yol uzundu, ama sabırla ilerledim.
Dergimi kurma yolculuğum, mali zorluklar ve işin karmaşıklığı ile doluydu. Ancak mottomdaki "yarışta kalırsan, istediğini alırsın" ilkesi beni motive etti. Her zorluğun üstesinden gelmeye çalıştım ve dergim için çalışmaya devam ettim. Sonunda, kendi dergimi başarıyla kurmayı başardım. Dergim, kendi okuyucu kitlesine ve takipçilerine sahip bir başarı haline geldi.

Ancak, yeni hedefler belirlemek ve ilerlemeye devam etmek insanın gelişiminin bir parçasıdır. Dergiyi kurduktan sonra, medya dünyasının nabzını tutan yeni hedefler belirledik. Yeni projeler, yeni konular ve daha fazla okuyucu ile etkileşim hedefleri koyduk. Hedefsiz olmak, insanı körelten bir şeydir, bu yüzden hep ileriye bakmaya devam ettik.

YOL UZUN VE ZOR OLABİLİR, AMA DOĞRU MOTİVASYON, SABIR VE İNANÇLA, İSTEDİĞİN HEDEFE ULAŞABİLİRSİN.
Sizinle zaman zaman paylaştığım bu hikaye, hayatta başarıya ulaşmanın uzun bir maraton olduğunu gösteriyor. Yol uzun ve zor olabilir, ama doğru motivasyon, sabır ve inançla, istediğin hedefe ulaşabilirsin. Gereksiz insanlar ve işler için vaktini ve enerjini harcamak yerine, kendini gerçekleştirmek için çaba göster. Ve unutma, yeni hedefler belirlemek, hayatın sürekli bir yolculuk olduğunu hatırlatır.

BAŞTA KENDİN İÇİN ÇALIŞIYORMUŞ GİBİ GÖRÜNÜRSÜN AMA ASLINDA TOPLUM İÇİN, İNSANLIK İÇİN ÇALIŞIYORSUNDUR.
Hayat bize uzun süredir zor yüzünü gösterip duruyor. Bu zorluklarla mücadelenin en güzel yanının çalışmak olduğunu düşünüyorum. Başta kendin için çalışıyormuş gibi görünürsün ama aslında toplum için, insanlık için çalışıyorsundur. İşte bu yüzden elimizden gelenin en iyisini yapmak bizim dünya vatandaşı olarak önemli bir sorumluluğumuzdur.

2023’ü noktalamamıza çok az bir süre kaldı. Bu yıl bizi ciddi anlamda yordu. Kendi adıma bu zor süreçlerde çalışmak beni rehabilite etti. Kısacası elimizden çalışmaktan başka bir şey gelmiyor.

Kasım sayımızda yine çok kıymetli isimlerin röportajlarını ve haberleri sizlerle buluşturduk. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılını kutladığımız, Cumhuriyet coşkusunu yaşadığımız Ekim ayının güzel bir yansıması oldu. Bol bol çalışacağınız ve Keyifle Klass okuyacağınız bir ay olsun.

Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

Hayat Klass ile güzel…
  Diğer Tüm Yazılar