Moda Dünyası ve Hollywood Ünlüleri 2016 Pirelli Takvimi Galasında Buluştu

Moda Dünyası ve Hollywood Ünlüleri  2016 Pirelli Takvimi Galasında Buluştu Moda Dünyası ve Hollywood Ünlüleri 2016 Pirelli Takvimi Galasında Buluştu

Pirelli’nin artık efsaneleşen ve her yıl merakla beklenen takvimi, Londra’da düzenlenen gala yemeğiyle tanıtıldı. Kentin ünlü konser alanı The Roundhouse’da düzenlenen gala yemeğinde sunuculuğu Oscar Ödüllü Aktris Cate Blanchett üstlendi. Amerikalı yıldız Gloria Gaynor ile İsrailli şarkıcı Asaf Avidan’ın sahne aldığı geceye, Eski Spice Girl Geri Halliwell, FIAT Ailesi Veliahtı Lapo Elkann, İngiliz modacı Ozwald Boateng gibi ünlü isimler katıldı.

Bu yıl 43’üncüsü hazırlanan 2016 Pirelli Takvimi’nin gala yemeği, Londra’da bulunan ve uzun süre 60’lı yıllarda Rock mabetlerinden biri olan The Roundhouse’da basın mensubu, konuk ve koleksiyonerlere tanıtıldı.

Pirelli Grubu CEO’su Marco Tronchetti Provera’nın ev sahipliğinde düzenlenen geceye, birbirinden ünlü davetliler katıldı.

Hollywood’un iki Oscar ödüllü yıldızı Cate Blanchett’ın sunuculuğunu üstlendiği gecede, 2016 Pirelli Takvimi’ni fotoğraflayan ünlü Amerikalı fotoğrafçı Annie Leibowitz ile takvim için kamera karşısına geçen çinli Sinema Yıldızı Yao Chen, New York Modern Sanat Müzesi Onursal Başkanı Agnes Gund ve Amerikalı Blogger ve yayıncı Tavi Gavinson boy gösterdi.

60-70’li yıllarda esen Disco Müzik rüzgarının en önemli temsilcisi Gloria Gaynor ve sesi ile müziğe farklı bir yorum getiren İsralli Asaf Avidan’ın sahne aldığı gala yemeğine, Eski Spice Girl Geri Haliwell, FIAT Ailesi’nin Valihatı Lapo Elkann, İngiliz Modacı Ozwald Boateng de katıldı.

Türk Pirelli’yi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Ar ve Bölge CEO’su Murat Akyıldız’ın temsil ettiği gece After Party ile devam etti. Bu yıl sadece 12.000 adet basılacak olan 2016 Pirelli Takvimi, her ülkede seçkin bir kesime hediye ediliyor. Bu yıl takvimden Türkiye’ye yaklaşık 300 adet gelecek.

 

Bu kez kariyerlerinde başarılı kadınlar yer aldı

Pirelli Takvimi’nin 43. sayısı ünlü Amerikan portre fotoğrafçılarından Annie Leibovitz tarafından New York’taki stüdyosunda çekildi. Leibovitz, 2000 yılında koreograf Mark Morris’in dansçılarının yer aldığı Pirelli Takvimi’nin de yaratıcısıydı.

2016 Pirelli Takvimi’nde, farklı yaşlarda, farklı eğitim ve kariyerlere sahip, mesleki, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal alanlarda üst düzey başarılara ulaşmış 13 kadın yer alıyor: Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin ilk çinli İyi Niyet Elçisi Yao Chen; Naked Heart Russia Yardım Vakfı’nın kurucusu Rus top model Natalia Vodianova; Hollwood’daki en etkili isimlerden, Lucasfilm’in başkanı prodüktör Kathleen Kennedy; sanat koleksiyoncusu ve kadın destekleyici, New York Modern Sanatlar Müzesi Emekli Başkanı Agnes Gund (torunu Sadie Rain Hope-Gund ile birlikte); dünyanın bir numaralı tenisçisi Serena Williams; kanaat önderi, eleştirmen ve yazar Fran Lebowitz; Chicago’da yardım projelerini destekleyen Ariel Investments Başkanı Mellody Hobson; filmleri arasında, Akademi ödülleri’nde 2015’in En İyi Film ödülüne aday gösterilen Selma’nın da bulunduğu yönetmen Ava DuVernay; Style Rookie ve dijital Rookie dergisinin kurucusu blog yazarı Tavi Gevinson; İranlı görsel sanatçı Shirin Neshat; sanatçı, müzisyen ve performans sanatçısı Yoko Ono; bütün zamanların en ünlü rock starlarından Patti Smith; oyuncu ve stand-up komedyeni Amy Schumer.