Kapalı Pansuman Sistemiyle Sosyal Hayata Kısa Sürede Dönüş Sağlıyoruz

Kapalı Pansuman Sistemiyle Sosyal Hayata Kısa Sürede Dönüş Sağlıyoruz Kapalı Pansuman Sistemiyle Sosyal Hayata Kısa Sürede Dönüş Sağlıyoruz

Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi Kurucusu Dr. Arden Ekmekçi, sundukları ayrıcalıklı hizmetleri Klass’a anlattı...

Medikal estetik, cilt bakımı ve saç ekimi alanlarında FDA onaylı ekipmanlarla ayrıcalıklı bir hizmet sunan ve “Her zaman sizin için en iyisini yapmaya çalışan, gözlerinizdeki mutlulukla mutlu olan, sevincinizle sevinen, sizden biriyiz.” sloganını benimseyen Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi, konforlu konsepti, uzman kadrosu ve kalite odaklı hizmet anlayışıyla danışanlarını ağırlıyor. Merkezin Kurucusu Dr. Arden Ekmekçi’nin saç ekiminde kullandığı ve kendi yöntemleriyle geliştirdiği kapalı pansuman sistemi sayesinde de ünlenen merkez bu sistem sayesinde hastaların sosyal yaşantısına kısa sürede rahat bir biçimde dönmesini sağlıyor. Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezinin Kurucusu Dr. Arden Ekmekçi ile merkezlerinde sundukları hizmetleri, saç ekimi sonrası gerçekleşen pansuman sürecini, medikal estetik alanındaki uygulamalarını ve gelecek hedeflerini Klass okurları için konuştuk.

 

“Saç ekimi yapıldıktan sonra genelde sokakta başında tenisçi bandajı ve hoş olmayan kanlı pansuman görüntüsü ile dolaşan birçok insan görmekteyiz. Benim ve ekibimin saç ekim sonrası kullanmış olduğu kapalı pansuman tekniği ile, birincisi saçlı deriyi enfeksiyon, güneş, yağmur gibi dış faktörlerden korumayı, ikincisi kanlı görüntüyü kapatarak insanların sosyal hayatlarına devam etmelerini, üçüncüsü ise ilk yıkamaya kadar olan 2 günlük süreci ödem olmadan oldukça konforlu geçirmelerini sağlıyoruz.”

 

“Medikal estetik alanında tüm dolgu ve botoks uygulamalarının yanında, PRP, Somon DNA, Anti-aging tedaviler, Vitamin Kokteyl ve Mezoterapi uygulamalarını yapmaktayım, Dolgu uygulamalarında ise dudak, Nazolabial, çene, elmacık ve Jawline dolgu gibi basic dolgu uygulamalarımda başarılı olduğumu söyleyebilirim.”

 

Arden Bey, kurucusu olduğunuz Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi’nde danışanlarınıza verdiğiniz hizmetlerde müşteri memnuniyetine odaklanarak Türkiye’de model oluşturmayı hedefliyorsunuz. öncelikle kendinizden bahsedebilir misiniz?

2006 Yılında Ordu/ünye Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin Hemşirelik bölümünden iyi derece ile mezun olduktan sonra 2006-2011 yılları arasında Acıbadem Sağlık Grubunda görev yaptım. 2011 yılında dünya sıralaması ilk 500 de olan Ukrayna Tıp Fakültesi’nde eğitimime başladım. üniversite eğitiminin 5 yılını Ukrayna Tıp Fakültesinde, 6.sınıf intörnlük eğitimimi ise İstanbul üniversitesi çapa Tıp Fakültesinde tamamlayarak 2018 Yılında “Tıp Doktoru” ünvanını almaya hak kazandım. Tıp eğitimimin ardından ikinci üniversite olarak Eskişehir üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümünden 2019 yılında mezun oldum ve böylece ikinci diplomamı aldım.  Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde 2018-2019 yılları arasında Estetik ve Plastik Cerrahi Asistanı ve Kat Hekimi olarak, 2019-2020 tarihleri arasında da Esteworld Plastik Cerrahi Sağlık Grubunun Saç ekim departmanında Hekim olarak görev yaptım. Ardından ise sektöre yeni bir anlayış kazandırmak için kendi yerim olan Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi’ni açtım.

 

Arden Sağlıklı Yaşam ve Güzellik Merkezi’nde, danışanlarınızın beden ve ruh sağlığının her şeyden çok daha fazla kıymetli olduğunu bilen uzman kadronuzla sektörde yarattığınız farktan bahsedebilir misiniz?

Merkezimize gelen ve bizleri tercih eden misafirlerimizin her şeyden önce keyifle gelip kendilerini oldukça konforlu ve rahat hissedebilecekleri bir konsept hazırladık. Merkezimizde uzman kadromuzla Sağlık Bakanlığı’nın hazırlamış olduğu Covid-19 kurallarına dikkat ederek ve gerekli önemleri alarak hizmet vermeye devam ediyoruz. Bizleri farklı kılan ve insanların bizleri tercih etme sebebi ise kurumsal bir çatı altında profesyonel ekiplerle hizmet veriyor olmamız. Bunun yanında kalite standartlarına önem veren, yenilikleri takip eden ve uygulan bir merkeziz. Pandemi sürecinde ise tüm önlemleri alarak randevu usulüne uygun olarak misafirlerimizi ağırlayıp hizmet vermekteyiz.

 

“SAç EKİMİNDE BENİ FARKLI KILAN BİR UYGULAMAM VAR”

Merkezinizde ne gibi uygulamalar yapıyorsunuz ve hangi hizmetleri sunuyorsunuz?

Merkezimizde üç ayaklı bir hizmet sunuyoruz. Bunlardan birincisi medikal estetik ayağımız, ikinci ayağımız saç ekimi, üçüncü ayağımız ise uzman estetisyenlerimiz tarafından yapılan cilt uygulamaları. Saç ekiminde beni farklı kılan bir uygulamam var. Saç ekimi yapıldıktan sonra genelde sokakta başında tenisçi bandajı ve hoş olmayan kanlı pansuman görüntüsü ile dolaşan birçok insan görmekteyiz. Benim ve ekibimin saç ekim sonrası kullanmış olduğu kapalı pansuman tekniği ile, birincisi saçlı deriyi enfeksiyon, güneş, yağmur gibi dış faktörlerden korumayı, ikincisi kanlı görüntüyü kapatarak insanların sosyal hayatlarına devam etmelerini, üçüncüsü ise ilk yıkamaya kadar olan 2 günlük süreci ödem olmadan oldukça konforlu geçirmelerini sağlıyoruz. Bu da hastamızın pansuman sürecinin çok daha konforlu bir şekilde geçirmesini sağlıyor. Yani kapalı pansuman sistemiyle saç ekiminden sonra sosyal hayata en kısa sürede dönüşü sağlıyoruz.

 

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Eylül sayısında...