Allah’tan iste, kendinden iste, başkasından iste… Ama şunu çok iyi bil ki adım atmak, istemekle başlar. İstedin, cevabın “Hayır” geldi. O zaman “hayırlısı” de. Ve yoluna devam et. Ama durma. Çünkü hayat sormadığın soruların, iletmediğin isteklerin cevabını beklemek için çok kısa. Zaman akıyor. Sen beklerken hayat geçiyor. Çünkü istemediğin için orada takıldın kaldın, farkında değilsin. Korkma, iste…


Bugün yaptığı işte başarılı olup da bundan sadece kendisinin haberi olan birçok insan var. Çünkü başardığı işle ilgili karşısından bir talepte bulunmuyor. Kendince çok iyi niyetli, modern zamanın bilgesi gibi görünmeye çalışıyor ama bu insanların sonu inanın bana mutsuzluk.
Çünkü hayat bir alma-verme dengesi üzerine kurulmuştur.  İstediğin zaman verdiklerinin karşılığını alırsın. Böylelikle dengeyi korursun. İşte bu yüzden istemekten çekinmeyin. Kimse size çok istiyor demez. İsteyin, cevabı alın ve yolunuza devam edin. Sonuçta atalarımız boşuna dememişler İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü diye… :)

Alacağın cevabı asla bilemezsin. O yüzden isteyeceksin. İstemeyen herkes hayır cevabını almaktan korktukları için istemezler. Peki “hayır” cevabı seni neden korkutuyor. Cevabını ben hemen vereyim. Yönetemediğin, seni eline geçirmiş olan bir egon var ve o ego hayır cevabı karşısında sarsılacak. Egonun seni yönetmesine izin verme. Al o egonu cebine koy. Sonra da iste, cevabını al ve yoluna devam et. Çünkü istemezsen aynı yerde takılırsın. Zamanı boşa harcarsın. O kadar çok insan var ki önyargılarına kapılıp istedikleri şeyin cevabını kendi kendine verip yerinde sayan…
Gelelim benim istemekle ilgili deneyimlerime… İşimin doğasında istemek var. İsteme konusunda bu kadar başarılı olmasaydım, yaptığım işi büyütemezdim. İstedim, kimi zaman hayır cevabını aldım. Ne oldu? Yoluma devam ettim. Ve gördüm ki o hayırlar zamanla bir şekilde evete döndü. Çünkü yaptığım işten emindim. Çünkü istediğim şeyin karşılığında o kişiye benim yine faydam dokunacaktı. Her şey karşılıklı. Her şey karşılıklı olduğunda mutluluk vardır. Almadan vermek, sevilmeden sevmek gibidir. İsteyerek başkalarına da faydanız olacaktır.
Şimdi hayatın akışında sizi durduran konular neyse bir bakın ve onlarla ilgili neyi talep etmediğinizi düşünün… İsteyin ve yolunuza devam edin.
Gelelim dergimizin Kasım sayısına. Ekim ayı güzel bir aydı. O eski yoğun günlerimizin tadında geçen, bol bol sosyalleştiğimiz ve çokça çalıştığımız bir ay oldu. Çok şükür Allah’a… Bugünlere ulaşmayı o kadar çok istedim ki...


Klass farkıyla çok güzel davetlerin altına imza atacağız.
Ekim ayında bolca davet gerçekleşti. Bizim Klass olarak ev sahipliği yaptığımız özel davetler oldu. Bu davetlerin sayısı artacak ve Klass farkıyla çok güzel davetlerin altına imza atacağız. Kasım sayımızda da bu davetleri en güzel şekilde sizlerle paylaşmaya çalıştık. Yine birbirinden önemli isimlerle çok güzel röportajlar yaptık. Başarı hikayelerini, yenilikleri ve farkındalık sağlayacak projeleri sizlerle buluşturmak işimizin en keyifli noktalarından birisi. Kısacası Kasım ayı boyunca keyifle okuyacağınız bir dergi hazırladık. Sağlıkla, mutlulukla, huzurla geçireceğiniz bir ay olsun.

 

Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

Hayat Klass ile güzel…

Diğer Tüm Yazılar