16 Mayıs 2022’den beri yüzümde güller açıyor. Nasıl açmasın ki. Bunca yılların emeğinin karşılığını alabildiğimi bana en derinden hissettiren zaman dilimleri yaşıyorum. Güzel olsun diye çabaladığım her şeyin daha da güzel sonuçlara evrilmesinin bende yarattığı mutluluğu anlatamam sizlere. Çok inandım, çok çalıştım. Ve hayatımın tam da bu zamanında başarabilmenin keyfini yaşıyorum.


16 Mayıs’ta düzenlediğimiz Klass Ödülleri Gala Seremonisi’nin ardından hala tebrikleri kabul ediyorum. Gecenin her bir anı için büyük bir özveriyle çalıştık. Bu özveriyi önce davetlilerimize yaşattık, ardından da Haziran sayımızdaki titiz çalışmamızla geceye katılamayan okuyucularımıza dergimiz üzerinden yansıttık. Ve dediğim gibi o günden beri de hala tebrikler geliyor. Hep içimize sineni sizlere sunmak için çaba gösterdik. Belki böylesi bir gece için uzun süre beklememizin de sebebi buydu. Bekledik ve Türkiye’nin Oscar gecesini yaptık. Bu yorum sadece benim yorumum değil, bu yorumu sizlerden aldığım o güzel geri dönüşlerin neticesinde yapıyorum.

Klass’ı kurduğum güne her gün şükrediyorum. Beni sizlerle buluşturdu ve onun sayesinde tatmin edici başarılara imza attım. Çok değerli insanları tanıdım. Ufkum açıldı, her gün yeni birşeyler öğrendim. Hala da hayatıma yeni güzel insanlar katıyor, her geçen gün yeni bir şeyler öğreniyorum.

Çaba göstermeden hiçbir şey olmuyor. Bazen verdiğiniz çaba bile yetmiyor. Çünkü daha fazlasını vermeniz gerekiyor. Hayatınızın önemli günlerinden fedakarlıklar etmeniz gerekiyor. Yeri geliyor sevdiklerinizin güzel anlarından uzak kalabiliyorsunuz. Ama günün sonunda hedefinize ulaştığınızda tüm bu üstün çaba, tüm bu fedakarlıklar karşılığını buluyor. Mesela Temmuz benim için çok güzel bir ay. Çünkü ben Temmuz’da doğdum:). Kendimi seviyorum ve doğduğum günü önemsiyorum. Ama doğduğum günü 18 yıldır keyiflice kutlayamıyorum. Çünkü 24 Temmuz’da dergimizin baskıya hazırlık zamanı geliyor. Ben o gün geç saatlere kadar çalışıyorum. Ama bu, Allah’ın bana yazdığı güzel bir kader. Çünkü çalışmayı çok seven bir insanın, doğum gününde çalışabilmesi bile ona verilebilecek en güzel hediyedir.


Çocuklarıma en büyük tavsiyemdir. Hangi mesleği tercih ederseniz edin ama mutlaka çok çalışmaktan asla yüksünmeyeceğiniz, yeri geldiğinde fedakarlık yapmaktan dahi keyif alacağınız meslekler seçin. Çünkü iş hayatımız yaşamımızın önemli bir kısmını kapsıyor. İşinizi ne kadar severseniz o kadar mutlu olursunuz. İşinde mutlu olan insanın tavrı özel hayatına da yansır. İşinizde elde ettiğiniz başarılar hayatınızın tamamına olumlu bir şekilde yansıyacaktır. O yüzden seveceğinizi işlere adım atın, iş hayatındaki ilk savaşınız yapmaktan zevk alacağınız işin seçimi konusunda olsun. İşinizi seviyorsanız onun uğruna attığınız hiçbir adımdan korkmazsınız.
Başta da dediğim gibi yaklaşık iki aydır her gün tebrik telefonlarına cevap veriyorum. O güzel gecenin ikincisi beni şimdiden heyecanlandırıyor. O gece için şimdiden beyin fırtınaları yaratmaya başladık. Ama bizim ana gündemimiz olan dergimiz biliyorsunuz her zaman önceliğimizdir. Sizlere yaz ruhunu yansıtan çok enerjik bir Temmuz sayısı hazırladık. Yine çok değerli isimlerle röportajlar yaptık. Gerçekleşen davetler artık yazın enerjisiyle birlikte daha da kıpır kıpır hale geldi. Onları sizlere en iyi şekilde yansıtmaya çalıştık. Yine keyif alarak okuyacağınız çok güzel bir sayı oldu. Yaz enerjisini doya doya yaşayacağınız çok güzel günler diliyorum sizlere. Ağustos ayında yine bu sayfada buluşmak üzere.
 

Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

Diğer Tüm Yazılar