Fatih Eke : ‘Yılın Uluslararası Girişimci İş Adamı’ Ödülüne Layık Görüldü

Fatih Eke :  ‘Yılın Uluslararası Girişimci İş Adamı’ Ödülüne Layık Görüldü Fatih Eke : ‘Yılın Uluslararası Girişimci İş Adamı’ Ödülüne Layık Görüldü

Türkiye'nin en prestijli dergisi Klass Magazin’in bu sene 3. kez gerçekleştirdiği Nigella Klass Ödülleri gecesinde, Türkiye’nin uluslararası alanda en büyük markalarından biri olan Nigella World ile sayısız başarıya imza atan Fatih Eke, ‘Yılın Uluslararası Girişimci İş Adamı’ ödülüne layık görüldü. Böylesi şık bir törenin ana sponsorluğunu üstlenmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Eke, gecedeki konuşması konuklar tarafından büyük bir ilgiyle dinlendi.  


Nigella sativa adlı bir bitkiden elde edilen ve içeriğindeki timokinon bileşeniyle güçlü bir antioksidan kaynağı olan Çörek otunu, gıda takviyeleri ve dermokozmetik ürünlerde kullanarak yurt dışına ihraç eden Nigella Group Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Fatih Eke, gecenin ilk ödülüyle onurlandırıldı. Türkiye’nin uluslararası alandaki en büyük markalarından biri olan Nigella World ile sayısız başarıya imza atan Fatih Eke, Nigella Klass Ödülleri’nde ‘Yılın Uluslararası Girişimci İş Adamı’ ödülüne layık görüldü. Disiplinli çalışma prensibiyle gelişime ve yeniliğe açık, çağı takip eden ve her zaman ilkleri yapma hevesi ile önemli projeleri hayata geçirerek alanında öne çıkan Fatih Eke, ödülünü TEB Yönetim Kurulu Üyesi ve Çolakoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Çolakoğlu’nun elinden aldı. Fatih Eke, böylesi özel ve anlamlı bir gecenin ana sponsoru olmaktan dolayı da büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek ödülü gururla aldığını ifade etti. Başarılı iş adamı, adına yaptırılan özel tasarım ödül yüzüğünü de aldıktan sonra alkışlar eşliğinde konuşmasını yaptı.

Sahnede Yaptığı Konuşma İle Büyük Alkış Topladı
Nigella Group olarak 62 ülkeye ihracat yaparak kaliteli ürünleriyle doğrudan satış sektöründe önemli bir başarı yakalayan ve Türk Bayrağını büyük bir gururla temsil eden Fatih Eke, sahnede yaptığı konuşma ile büyük alkış topladı. Bundan tam 9 sene önce çörek otunu dünyaya yaymak ve tanıtmak amacıyla çörek otlu ürünlerin yapıldığı, satıldığı bir platform oluşturmak istediğini ve yatırımlarını ve projelerini bu amaçla gerçekleştirdiğini ifade eden Fatih Eke, “Kaliteli bitkisel ürünler ile doğrudan satış sektöründe eşine az rastlanır bir başarı yakaladık ve çok sayıda ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracatla çörek otunu dünya çapında tanıtmayı başardık. Çörek otu sevgisiyle başlayan yolculuğumuzda bugün 62 ülkeye ihracat yapabilecek bir kapasiteye ulaştık ve 10 ülkede genel müdürlük açma başarısı göstererek ciro miktarımızı da her geçen yıl istikrarlı bir şekilde artırdık. Başarı tesadüf değil, çok çalıştık ve başardık” sözleriyle büyük alkış aldı.