Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı

Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı

Ataköy Towers’da bulunan kendi özel muayenehanesinde hastalarını tedavi eden Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, “Sabahın Sultanı Seda Sayan” programına katılarak obezite nedir, nasıl tedavi edilir, mide botoksu nedir gibi soruları yanıtlayarak Bimodal mide botoksu hakkında da detaylı açıklamalarda bulundu.  

Bimodal mide botoksu ve meme kanseri cerrahisi başta olmak üzere safra kesesi, tiroid, kıl dönmesi, hemoroid, kolonoskopi, göbek fıtığı, kesi yeri fıtığı birçok konuda hizmet vermekte olan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çetin Altunal, tıbbi etik kurallar çerçevesinde ve tıbbın son gelişmelerini takip ederek hastalarını tedavi ediyor. Ataköy Towers’daki kendi özel muayenehanesinde hastalarını değerlendirmekte, ayrıca Nişantaşı Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak ders vermekte olan Op. Dr. Çetin Altunal, Sabahın Sultanı Seda Sayan programına katılarak mide botoksunu anlattı. Katıldığı programda Seda Sayan’ın sorularını cevaplayarak obezite nedir, nasıl tedavi edilir, mide botoksu nedir, ne işe yarar, kimlere mide botoksu yapılır ve kimlere yapılmaz gibi soruları yanıtlayan Op. Dr. Çetin Altunal, mide botoksu yapılmadan önce ve yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmesi gerektiğini de anlattı. Sağlıklı kilo vermenin önemine değinen Op. Dr. Çetin Altunal, patenti kendisine ait olan Bimodal mide botoksu hakkında da bilgilendirmelerde bulundu.

BİMODAL MİDE BOTOKSU İLE SAĞLIKLI ZAYIFLAMA
Türk Cerrahi Derneği, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Derneği’nde üyelikleri bulunan Op. Dr. Çetin Altunal, 2021 Yılı Genel Cerrahi Uzmanı ödülünü alarak başarısını kanıtlamış bir isim. Programda patenti kendisine ait olan Bimodal mide botoksunu anlatan Op. Dr. Çetin Altunal uygulamayla ilgili “Ameliyat hazırlığına gerek olamadan yaklaşık 15 dakika içinde endoskopik olarak uygulanabilen ve açlık hissinizi azaltırken, tokluk süresini uzatmaya çalışan bir işlemdir. Öncelikle siz derin uykudayken endoskopi ile mide sağlığınız değerlendirilir, işleme engel ülser, kitle gibi bir durum izlenirse Bimodal mide botoksu yapılmaz ve hastalığınızın tedavisi planlanır.” ifadelerini kullandı. “İşlem sırasında midenizde problem saptanmaz ise botoks, mide endoskopisi ile midenizin belirli bölgelerine ve belirli dozlarda enjekte edilir.” diyerek sözlerine devam eden Op. Dr. Çetin Altunal, “Sizi uyutan bir anestezi ekibi başınızda olacağından işlem hakkında hiçbir şey hatırlamazsınız ve aynı gün normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Uygulanan işlem ortalama 4-6 aylık süreçte diyete uyma konusunda size yardımcı olacaktır. Ameliyatsız zayıflama programı aşamalarında sizlere destek ve ilaç önerilerinde bulunmamız söz konusu olabilmektedir.” diyerek de sözlerini tamamladı.
 
Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı Çetin Altunal
Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı Çetin Altunal-Seda Sayan
Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı Çetin Altunal-Seda Sayan
Dr. Çetin Altunal:Sabahın Sultanı Seda Sayan Programında Mide Botoksunu Anlattı Çetin Altunal-Seda Sayan