Eğer bir hikayenin iki yüzü olduğunu düşünürseniz, medyanın çoğunlukla hangi yüzü tercih ettiğini tahmin edebilirsiniz. Evet, doğru tahmin ettiniz: genellikle en çatışmalı, en gürültülü olanı. İşte tam da bu tarz düşüncelerin hakim olduğu bir dönemde pozitif yayıncılık ilkesiyle medya dünyasında tüm olacaklardan habersiz bir adım attım. Çünkü en fazla ses çıkaranın en doğruyu sunduğunu düşünmeyenlerdenim. Benim gibi düşünen o kadar çok insan varmış ki bugün dergimiz medya sektörünün örnek yayınlarından biri olarak yoluna devam ediyor.  
Biz başarının formülünü, pozitifliğin gücünde bulduk… Evet, doğru duydunuz. Pozitif yayıncılık diye ısrarcı olduk ve medya dünyasında bir trend yarattık. Ama bu sadece bir trend değil, aynı zamanda daha renkli, daha canlı bir dünyaya bakmanın harika bir yolu. Dünyayı sadece siyah-beyaz değil, tüm renkleriyle görmeyi kim istemez ki?
Pozitif yayıncılık, hikayenin gürültülü ve çatışmalı tarafını değil, umut dolu ve ilham verici tarafını ortaya koyar. Medyanın dünyayı yansıtmaktan daha fazlasını yapabileceğini söylüyoruz. Biz medyanın dünyayı değiştirebileceğini söylüyoruz. Çünkü medya sadece sorunları vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda çözümler sunar ve olumlu bir bakış açısıyla hikayeler anlatır.
Buradan kimi zaman başarı sırlarıma değinirim. Pozitif yayıncılık anlayışını benimseyerek yola çıkmış olmam başarı sırlarımdan birisidir… Çünkü bu önemli bir öngörüydü. Bunca sorun, sıkıntı, krizin içinde insanlara pozitif haberler sunmak aslında zor olandı. Ama biz pozitif habercilik anlayışımızla yolumuzu aydınlattık. Medyanın görevi sadece gerçekleri sunmakla kalmaz, aynı zamanda okuyucularına ilham verir ve umut aşılar. İşte biz Klass olarak medyanın bu önemli görevini sırtlayan yayınlardan birisi olduk.

İnsanların Yüzlerinde Tebessümler Oluşturmak, İlham Vermek,
Yeni ve Doğru Olanı Göstermek Bizim İçin Çok Önemliydi.
Benimsediğimiz yayıncılık anlayışı sayesinde okurlarımıza keyifli anlar sunmak, onların yüzlerinde tebessümler oluşturmak, ilham vermek, yeni ve doğru olanı göstermek bizim için çok önemliydi. Kısacası ben pozitif habercilik konusunda yol gösterici yayınlardan birisi olduğumuzu ve bu yönümüzün öngördüğümüzden daha fazla etki yarattığını düşünüyorum. Bizim başarı basamaklarını daha hızlı çıkmamızı sağladı, sınırları aşmamıza sebep oldu.
Başarıya giden yolda, her adımınızı olumlu bir şekilde atmak, başarının sadece bir hedef değil, aynı zamanda bir yolculuk olduğunu bize gösterdi. Bu yolda, bizimle aynı yönde hareket eden herkesi selamlıyorum. Başarılı olmak için sadece sıkı çalışmanız ve kararlı olmanız yeterli değildir. Pozitif bir bakış açısıyla hareket etmek, olayları olumlu bir perspektiften değerlendirmek, hayallerinizi gerçekleştirmek için motivasyon kaynağı olabilir.
Unutmayın, her gün etrafınızdaki dünyayı etkileyen hikayeler var. Pozitif yayıncılık, bu hikayeleri insanların kalplerine ulaştırmanın, onlara umut vermenin ve hayatlarını daha iyi hale getirmenin en etkili yoludur. Olumlu bir hikaye kişinin hayatında, hatta belki de toplumda büyük bir fark yaratabilir.
İşte ben haberciliğin bu sihirli dünyasına adım attığımdan beri inanılmaz hikayeler keşfettim. Bu hikayeler bende çok güzel izler bıraktı. Biz gürültüyü yayan değil, umudu yayan olmak istedik. Bir ilham köprüsü olmak istedik. Başarı hikayelerinin mecrası olarak birçok kişiye ilham olduk. Yaptığımız işi bu anlamda çok kutsal buluyorum.
İyi ki Klass var ve iyi ki siz değerli Klass dostları varsınız.
Hayat Klass ile güzel…
  Diğer Tüm Yazılar