Her dönemde yaşamak cesaret ister ama bazı dönemler vardır iki kere cesaret, daha çok çaba, daha çok ter, daha çok emek ister. İşte son bir yıldır böyle bir dönemin içindeyiz. Çalışma koşullarının yeniden evrildiği, aza rağmen çoğa ulaşmanın derdine düştüğümüz bir dönem. Hele ki sosyal bir işiniz varsa haliniz daha da zor demektir. Çünkü adı üstünde sosyal mesafe koyduk her şeye. Başarı cesur olanları sever, cesarete aşıktır. O zaman cesaretimizi iki katına katlamalıydık. Yılmadık, cesaret ettik ve son bir seneyi alnımızın akıyla atlattık. Başarmak en büyük motivasyonumuz, cesaretimiz ise en iyi yol arkadaşımız oldu.
Cesaretimizi kamçılayan bir diğer unsur ise yola yılmadan devam eden insanlarla bir arada olmaktı. Yandık, bittik diyenler kendi hallerinde yanarken, bizler bizim gibi düşünenlerle yolumuza devam ettik. Cesaret göstererek, yeniden, yılmadan başlayabilenlerin hikayeleriyle yolculuğumuzu besledik. Krizleri fırsata dönüştürenlerin başarıları beni hep etkiler. İşte O hikayeleri sizlerle buluşturmak ise işimizin en keyifli yanı oldu.

Elde ettikleri başarılar ile Türkiye’nin pırlanta kadınları oldular
Bu ay ise farklı yaşamların başarı hikayelerine ortak olduk. Bu farklı yaşamların en büyük ortak yanı ise kadın olmalarıydı. Üretmek onların doğalarında vardı. Verdikleri mücadeleler ve sonunda elde ettikleri başarılar ile Türkiye’nin pırlanta kadınları oldular. Farklı sektörlerden başarıya ulaşmış 50 kadını bu ay sayfalarımıza konuk ettik. Onlara bugün sahip oldukları altın tepside sunulmadı. Hepsi cesaret ettiler, çalıştılar, yeri geldi bedel ödediler,ve başardılar. Hele ki şu son bir senede öyle başarılı kadınlarla tanıştık ki, onların ekonomiyi sırtlandıklarını bile dile getirebiliriz. Ektikleri tohumlar şu bir senede öyle yeşerdi ki yaptıklarını ben bile takip etmekte zorlandım. Evinde kalıp üreten ve e-ticaret yolu ile bunları satan kadınlardan tutun da yeni normali iş dünyasına adapte eden yönetici kadınlara kadar birçok kadınımızın başarısına şahit olduk. İşte bu kadınlarımız krizi fırsata çeviren kadınlardı. İşte bu kadınlar pırlanta kadınlardı.

Bu yıl da Mart sayımızı kadınlarımıza ithafen hazırladık
Böyle başarı hikayelerine tanık oldukça günümüzde hala kadın hakları konusunun tartışılıyor olmasına inanın anlam veremiyorum. Hepimiz farklı koşullarda ama eşit haklarla bu dünyaya geldik. Ne kadının erkekten ne de erkeğin kadından hak olarak bir farklılığı olamaz. Böyle bir eşitsizlik olduğunu düşünmek ise erkeğin acizliğinden kaynaklanır. Sahip olduğu fiziksel gücü kendine ego yapar ve onu kullanmaya çalışır. İşte başta bahsettiğim cesaret burada da devreye giriyor. Hala haksızlığın olduğunu görüyor, hala bunları konuşuyor, kendi kendimize hayıflanıyoruz. Ama unutmayın bu yaşananlar kötüler var olduğu için yaşanmıyor. İyiler cesaret gösteremedikleri için yaşanıyor. Gördüğümüz olaylar karşısında sessiz kaldığımız için bugün hala kadınlar haklarını aramak zorunda kalıyorlar. 2050’de Mars’ta yaşamın olasılığı konuşuluyor ama biz hala yeryüzünde insan hakları gibi ilkel bir konuyu tartışıp duruyoruz. Birbirimizin varoluş halleriyle uğraşmayı bıraktığımız zaman bu dünya güzel bir yer olacak.. Kimse kimseden farklı değil. Ne gücünle övün, ne de sahip olduklarınla… Bu hayatın karşımıza ne zaman ne çıkaracağı belli olmaz. Sen sadece cesaret göster, çalış, hak et ve hak yeme. Bu dünyaya geldik ve gideceğiz. Yarattığın güzellikler ise yanına kar kalacak.
Her yıl mart ayında olduğu gibi bu yıl da Mart sayımızı kadınlara ithafen hazırladık. Başarılarıyla gurur duyduğumuz, hedefleriyle büyülendiğimiz birbirinden değerli röportaj çalışmaları eminim sizlere de ilham olacaktır. Keyifle okumanız dileğiyle,

Hayat Klass ile güzel…

Klass alın, Klass Okuyun, Klass Olun
  Diğer Tüm Yazılar