Aydan Gömügen'in Balkanlar’ın Tarihi Dokusunda Geçirdiği Keyifli Hafta Sonu

Aydan Gömügen'in Balkanlar’ın Tarihi Dokusunda Geçirdiği Keyifli Hafta Sonu Aydan Gömügen'in Balkanlar’ın Tarihi Dokusunda Geçirdiği Keyifli Hafta Sonu

Kare Anaokulu’nun sahibi Aydan Gömügen yoğun iş temposuna yurt dışındaki farklı rotalara yaptığı seyahatlerle mola veriyor. Fırsat buldukça daha önce görmediği yerlere küçük kaçamaklar yaparak keyifli zamanlar geçirmeyi seven başarılı iş kadını geçtiğimiz ay Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala ve Selanik’ten oluşan bir tur programını tercih etti. Hafta sonunu Balkanlar’ın tarihi atmosferinde çıktığı tatille değerlendiren Gömügen iki günlük seyahati boyunca enerji depoladı.

Dünyanın farklı noktalarındaki ülkelere seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi bir yaşam tarzı haline getiren ünlü iş kadını Aydan Gömügen, iş yoğunluğuna küçük bir ara vererek soluğu Yunanistan’da aldı. Hafta sonunu değerlendirmek için komşu Yunanistan’a giden Gömügen Dedeağaç, Gümülcine, İskeçe, Kavala ve Selanik’ten oluşan tur programında keyifli zamanlar geçirdi. ünlü işkadını tatilinin ilk gününde bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'teki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros Kilisesi’ni ziyaret etti. Ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu önder Mustafa Atatürk'ün evini ziyaret eden Gömügen “Ata’nın dünyaya geldiği evi görme fırsatını elde ettiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Onun ilke ve inkılapları doğrultusunda öğrenciler yetiştiren bir eğitimci olarak herkesin buraya hayatında en az bir kez gelmesini tavsiye ediyorum” dedi. Gezinin ilk gününde ayrıca Beyaz Kule, Döner Kule ve Fuar Meydanı’nı da ziyaret eden Aydan Gömügen, uğradığı her noktada fotoğraf çekerek yaşadığı keyif dolu anları ölümsüzleştirdi. 

Şehrin Dokusu Eşliğinde Keyifli Anlar Yaşadı
Şehir turunun ardından Selanik’in kafeleri ile meşhur Kordon’da yürüyüş yapan Aydan Gömügen yorgunluğunu ise kahve molaları ile attığını ardından tura devam ettiğini söyledi. Yunanistan’ın meşhur kahvesi Frappe’nin tadına bakan Aydan Gömügen, akşam ise Yunanistan’ın Ladadika diye anılan tavernalar sokağındaki Odesoneiron adlı tavernada eğlence dolu anlar yaşadı. Gezinin ikinci gününde Kavala, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç’ı ziyaret eden ünlü iş kadını dolu dolu geçen günün sonunda İpsala sınır kapısından geçerek Türkiye’ye geri döndü. Seyahatini noktalarken Yunanistan Freeshop’unda sevdikleri için hediye almayı ihmal etmeyen Gömügen, Balkanlar’ın tarihi dokusunda keyifli bir hafta sonu geçirmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirtti. Tatil boyunca depoladığı enerjiyle iş temposuna kaldığı yerden devam edeceğini dile getiren başarılı iş kadını ilk fırsatta rotasını farklı bir noktaya yönlendireceğini söyledi.