Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı

 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı

Bilgili Holding ev sahipliğinde, İstanbul’un önde gelen yaşam ve kültür sanat destinasyonlarından Akaretler Sıraevler’de Artweeks@Akaretler başladı. Bilgili Holding ve Sabiha Kurtulmuş’un organize ettiği, farklı disiplinlerden pek çok özgün ve yeni eserlerin sunulduğu bu yeni edisyon 2-13 Kasım tarihleri arasında izleyiciler ile buluşuyor.  

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi UBS ana sponsorluğunda gerçekleşen Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonu’nun açılışı büyük bir ilgi ile başladı. Bilgili Holding CEO’su Sinan Temo, Bilgili Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerife Bilgili Ercantürk ve Yönetim Kurulu Üyesi ve COO Bora Ercantürk’ün de katıldığı davete iş, sanat ve cemiyet dünyasının önde gelen isimleri katıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kültür AŞ iletişim desteği ile 7.si gerçekleştirilecek Artweeks@Akaretler, 2-13 Kasım tarihleri arasındadünyanın en havalı caddeleri listesine Türkiye’den tek giren Akaretler’in” benzersiz atmosferinde gerçekleşiyor. Dünya’nın ve Türkiye’nin önde gelen galerilerinin bir çoğunun yeniden yer aldığı Artweeks@Akaretler, sanatçıları ve izleyicileri biraraya getirerek sanatı erişilebilir kılmayı hedefliyor.  Çeşitli galeriler, koleksiyoner sergileri ve bağımsız sanatçıların eşsiz eserlerini ziyaretçilerine sunan Artweeks@Akaretler’in 7. edisyonu Akaretler Sıraevler 15-17-19-37-39-55-57 numaralı binalar ile seçili rezidans alanlarında gerçekleşiyor.

İstanbul’un önemli kültürel aktörlerinin bir araya geldiği ve sanatı tüm sanatseverlerin özellikle gençlerin erişimine açan Artweeks@Akaretler’in açılış daveti de büyük bir ilgi gördü. Ünlü DJ’ler Murat Tokuz, Memo Garan ve Yakuza’nın performansları ile renklenen davet ilk kez Akaretler binalarının arka bahçelerinde düzenlendi. Açılış partisi öncesinde misafirler Artweeks@Akaretleri de gezme fırsatı buldular.

Artweeks@Akaretler’in 7. Edisyonuna katılan bazı Katılımcı Galeriler arasında; Ambidexter, Anna Laudel, Art On, Bosfor, Büyükdere 35, DifoArt, Doğançay Müzesi, Ferda Art Platform, Galeri 77, Galeri Nev, Krank Art Gallery, Labirent Sanat, Martch Art Project, Merkur, Mine Sanat Galerisi, Mixer, Onearc, Öktem Aykut, Pi Artworks, Pilevneli, Sanatorium, Taksim Sanat, The Empire Project, The Pill, Versus Art Project ve X-ist yer alıyor.
 
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Sinan Temo
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Şerife Bilgili Ercantürk
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Bora Ercantürk
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Yakuza
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Bilge Kuru-Öznur Yakın-Pervin Ersoy
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Arzu Kunt
 Artweeks@Akaretler, Muhteşem Bir Açılış Daveti ile Sanatseverlere Kapılarını Açtı Asli Pamir-Murat Pilevneli