Ali Oruç:İstikrarlı ve Stratejik Bir Markalaşma, Marka Değeri Yaratır

Ali Oruç:İstikrarlı ve Stratejik Bir Markalaşma, Marka Değeri Yaratır Ali Oruç:İstikrarlı ve Stratejik Bir Markalaşma, Marka Değeri Yaratır

Török Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oruç, Firma Faaliyetlerini Ve Gelecek Hedeflerini Klass’a Anlattı.  

İş hayatındaki atılım ve yatırımlarıyla ilgi odağı olan başarılı iş adamı Ali Oruç, inşaat ve emlak sektöründeki başarısı ve ilk yerli enerji içeceği ‘Diriliş’in yatırımcısı olarak iş dünyası tarafından yakından tanınan bir isim. Klass Ödülleri gecesinde ‘Yılın Girişimcisi’ ödülüne layık görülen ve başarıları ile adından söz ettiren genç ve başarılı iş adamı, attığı cesur adımlarla girişimcilik dünyasında nasıl başarılı olunurun en güzel örneklerinden biri. İçecek sektöründe 17 çeşit yeni ürün ile yerli üretim kapsamında çalışmalar yaptıklarını ve ihracat ağını daha da genişleterek uluslararası çapta bir marka haline gelmek istediklerini belirten Török Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Oruç, “Bir başarı hikayesi yazmak istiyorsanız sizlere tavsiyem; azim, şükür, dua ve özgüveninizi kaybetmeyin” sözleriyle iş dünyasında başarılı olma sırlarının ipuçlarını veriyor. Genç ve başarılı İş İnsanı Ali Oruç ile yeni projeleri ve hedeflerine dair tüm merak edilenleri Radisson Blu Hotel Istanbul Ottomare’nin muhteşem atmosferinde Klass okurları için konuştuk.


Ali Bey, ilk yerli ve milli enerji içeceği olan ‘Diriliş’ markasını piyasaya sürerek önemli bir girişime imza attınız. Markanın oluşum ve yapılanma süreci hakkında neler söylemek istersiniz?
Enerji içeceği sektörüne yerli olarak bir ürün çıkartıp tadıyla, kalitesiyle sektöre yenilik getirmek maksadıyla başladık. Türkiye çapında verdiğimiz bayiliklerle dağıtım ağımızı genişletmeye devam ediyoruz. Markamızı tüm dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bu alandaki çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Türkiye, içecek sektöründe üst sıralarda yer alıyor. İthal ürünler yerine yerli ve milli içeceklerimizin rağbet görmesi ve marka bilinirliğinin arttırılması gerektiğini düşünüyoruz. Dijital pazarlama dahil olmak üzere birçok mecrada yer alarak ürün ağımızı genişletmeyi ve duyurmayı istiyoruz.

‘17 ÇEŞİT YENİ ÜRÜN İLE YERLİ ÜRETİM KAPSAMINDA ÇALIŞMALARIMIZI BAŞLATTIK’
İçecek sektöründeki çeşitleri arttırmayı düşünüyor musunuz?
İçecek sektöründe 17 çeşit yeni ürün ile yerli üretim kapsamında çalışmalarımızı başlattık. Yakın zamanda ürünler ve detaylar konusunda düzenleyeceğimiz lansmanda tanıtım yapacağız. Ülkemizdeki gençlerin enerji içeceklerine yoğun bir ilgi ve talebi olduğunu gördük. Yerli, çeşitli ve milli, alkolsüz enerji içeceği sektörü ile marka ve kaliteyi tüketici ile buluşturacağız.

Gelecek hedef ve projeleriniz arasında neler var?
Yeni çıkartacağımız ürünler ile beraber içecek sektöründe ihracat ağımızı da genişleterek markamızı uluslararası çapta bir marka haline getirmek istiyoruz. Bu konuda da bazı sözleşmeler imzalandı. İstikrarlı ve stratejik bir markalaşma, marka değeri yaratır. Markalaşma günümüzde tüketicilere ulaşmada, ürün ve hizmetlerin bilinirliğini artırma da ve müşteri edinmede önemli bir rol oynar. Marka bilinirliğini artırmak, daha geniş kitlelere ulaşmayı da sağladığı gibi tüketicilere de güven verir. Bizde bu nedenle markalaşma adına önemli çalışmalar yapıyoruz.

‘İNŞAAT, EMLAK, İÇECEK SEKTÖRÜNE YATIRIM YAPIYORUM’
Hangi alanlarda yatırımlar yapıyorsunuz. Firma faaliyetleriniz nelerdir?

Girişimci bir yapım var. Bu sebeple markalaşmayı önemsiyorum. Çoğunlukla inşaat, emlak, içecek sektörüne yatırım yapıyorum. Durmayı ve pes etmeyi sevmiyorum. Farklı alanlarda yeni girişim ve projelere devam edeceğim. Alanında fark yaratmaya ve yeniliklere açık bir marka olarak başarılı işlere imza atacağız. İş hayatındaki atılım ve yatırımlarımızın üstüne her zaman daha iyisini katarak ilerleyeceğiz.

Sinema sektöründe yapmayı düşündüğünüz projeler var mı?
Enos Yapım Media adıyla kendi yapım şirketimizi kurduk. ‘Diriliş’ enerji içeceği reklam filmlerini de kendi kurduğumuz ekiple çekiyor olacağız. Daha önce dizi ve sinema projelerine başlayacağımız haberini vermiştik. Uygulayıcı yapımcımız Hülya Diken’le dizi ve film sektörü ile ilgili projeler üzerine konuşuyoruz. Gelen senaryoları okuyup değerlendiriyoruz.
Sinema alanında görüştüğümüz projeler var. Bu konuda sektördeki önemli isimlerle görüşmeler yapıyoruz ve bir proje için anlaşma imzalama aşamasındayız.

‘ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLÜYOR OLMAK BİZİM İÇİN BÜYÜK BİR ONUR VE GURUR’
Sektörün başarılı ve alanında fark yaratan isimlerindensiniz. Başarılarınız ödüllere layık görülerek taçlandırılıyor. Bu sizi daha da şevklendiriyor mu?

İnşaat, emlak ve içecek sektöründe önemli işler ve yatırımlar yapıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığını alıyor olmak ve sonuç olarak ödüle layık görülüyor olmak bizim için büyük bir onur ve gurur. Demek ki başarılıyız ve fark yaratıyoruz ki ödüllendiriliyoruz. Hedeflerimdeki başarım da ortada, bu tarz ödüller şevklendiriyor ve adımlarımızı hızlandırmamıza sebep oluyor.

‘AZİM, ŞÜKÜR, DUA VE ÖZGÜVENİNİZİ KAYBETMEYİN’
Bir başarı hikayesi yazmak istiyorsa neler yapmalı insanlar size göre?

Bir başarı hikayesi yazmak istiyorsanız sizlere tavsiyem; azim, şükür, dua ve özgüveninizi kaybetmeyin. Asla hedeflerinize giderken karşınıza çıkacak engellerden korkmayın. Hedefleriniz büyük olsun ve her zaman daha iyisini arzulayın. Sonunda elde edeceğiniz başarı ve tatminkârlık, hedefe ulaşırken çektiğiniz tüm sıkıntılara değiyor. 

Ali Oruç

Ali Oruç:İstikrarlı ve Stratejik Bir Markalaşma, Marka Değeri Yaratır Ali Oruç