Artık tam manasıyla hoş geldin 2022. Geçtiğimiz son iki yıl sadece bize değil tüm dünyaya bir nevi enkaz bıraktı. Onları temizleyeceğimiz bir yıl olacağından eminim. Endişelerle noktaladığımız 2021’in toparlamasını elbette bir şekilde yapacağız. Başta ülkemiz için buna ihtiyacımız var. Kendi minik dünyalarımızdaki minik menfaatlerimiz için ülkemizi tehlike altına sokamayız. Ve her birimiz gerçekten elimizi taşın altına koymalıyız. Zorlu geçen iki yılın ardından her şeyin bir anda güllük gülistanlık olacağını beklemek tabi ki de doğru değil. Karşımıza çıkan zorlukları bir şekilde atlatacağız. Hayıflanmak, ümitsizliğe düşmek için inanın bana çok erken. Gerçekçi olalım, yaşanılanlara gerçekçi bakalım ve harekete geçelim. Harekete geçmek ise çalışmak ile olur. Bunu yıllardır yapıyorum ve inanın böyle zorlu dönemlerin üstesinden çalışılarak gelineceğini defalarca deneyimlemiş bir insan olarak bunları söylüyorum. Geçecek ama çalışarak geçecek. Geçecek ama umudumuzu kaybetmeden, bu güzel ülkenin güzelliklerini düşünerek çalıştığımızda geçecek. Geçecek ama birbirimize sahip çıktığımızda, kenetlendiğimizde geçecek.
Benim 2022 yılı mottom “İnan, Sahip Çık ve Çalış.”ANLIK MENFAATLERİMİZ, YAKIN VADEDE BAŞKALARINA ZARAR VERİRKEN UZUN VADEDE BİZLERE ZARAR VERİR.
Geçeceğine inanalım. Yaptığımız işe sahip çıkalım, verdiğimiz sözün arkasında duralım. Ve çok çalışalım. Anlık menfaatlerimiz, yakın vadede başkalarına zarar verirken uzun vadede bizlere zarar verir. Bu çok önemli bir noktadır. Bu güzel ülkenin, bu güzel dünyanın hayrına çalışalım. Bireysel olarak kendini ne kadar kollektifin hayrına yöneltirsen hem sen hem de dünya kazanacaktır. Unutmayalım her birimiz bu dünyanın bir parçasıyız. Ve birbirimize görünmeyen halkalarla bağlı birer zinciriz. İşte bu zincirin kuvvetli bir halkası olmak ve böylelikle bireysel egonu coşturmak istiyorsan çok çalış. Ben geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda bunu yapacağım. Önce her şeyin düzeleceğine inanacağım sonra yaptığım her işe sahip çıkacağım ve her zamankinden çok çalışacağım. Benim ne kadar çalışkan olduğumu bilen yakınlarıma buradan da seslenmek istiyorum…

Siz bir de beni bundan sonra görün:)

2021 yılının son çeyreği, iki yıl öncesinin enerjisinde geçen kıpır kıpır, yeni yıl coşkusunu hissettiğimiz zamanlardı. Bu yüzden sizlere bizimle özdeşleşmiş o büyük kalın dergileri sunmanın heyecanı ve mutluluğu içinde olduk. Aldığımız ödüller bildiğiniz üzere artık yüzü geçti ve sanırım bu ödülleri koymam için bana yeni bir oda gerekecek.:) İşte bunlar beni o kadar mutlu ediyor ki, her ne yaşanırsa yaşansın, bir şekilde güzellikleri yeşertmek elimizde. O yüzden her zaman pozitife odaklanmak çok önemli.

Bu ay yine sizlere rengarenk bir dergi ulaştırdık. Oldukça yoğun geçen Aralık ayının keyifli bir özeti niteliğinde oldu. Röportajlarımızda bol bol hedeflere yer verdik ve bizim gibi yeni yıla umutla bakan insanların olduğunu görmek mutluluk vericiydi. Yeni yıl davetlerinden en güzel kareleri, sizleri motive edecek keyifli röportajları, yazarlarımızın güzel yorumlu yazılarını tek bir çatı altında okuyacağınız güzel bir sayı oldu. Yeni yılda da Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

 

Hayat Klass ile güzel…  Diğer Tüm Yazılar