Nisan 2021 sayımız ile 17.yaşımıza giriyoruz ve biz 17 yıldır bir hikaye yazıyoruz. Bu hikaye bizim kendi başarı hikayemiz. Sıfırdan yola çıkan bir gazetecinin yolda kendi gibi inançlı, çalışkan ekip arkadaşlarıyla buluştuğu ve çok çalışarak başarıya ulaştığı bir hikaye. Bu başarı hikayesinin en keyif veren yanı ise yaptıklarımızla insanları mutlu etmemiz oldu. Okuyucularımızın keyif alarak okudukları bir dergiyi 17 yıldır düzenli olarak sunabilmenin başarı hikayesidir bu.


17 yıldır hangi haberleri okumaktan keyif alıyorsak onları sizinle buluşturduk. Bu yüzden olumsuz haberler bizden çıkmadı. Sansasyon aramadık. İstedik ki herkes mutlu olsun, keyif alsın. Güzeli verelim, güzeli sunalım. Kısacası yaşadığımız streslerden keyif alarak geçirdiğimiz bir 17 yıl oldu. Çok şükür Allah’a bize böyle bir işi nasip ettiği için.

Bu 17 yıl için ömrümün en önemli 17 yılı diyebilirim. Bu 17 yıl, içinde çok büyük emek barındırıyor. Her biri ilmek ilmek işlenmiş binlerce sayfa barındırıyor. Gidilen kilometrelerce yol barındırıyor. Çalışılan sayısız saatler barındırıyor. Umut barındırıyor, mutluluk barındırıyor ama her şeyin sonunda elde edilen başarının hazzını barındırıyor.

GAZETECİLİK ÇALIŞIRKEN SOSYALLEŞTİĞİN NADİR İŞLERDEN BİRİDİR
Gelin size biraz dergicilikten bahsedeyim. Dergicilik dışarıdan bakıldığında çok keyifli görünür. Ama içeriden baktığında çok daha keyiflidir. Gerçi keyfini çıkarabilene her iş böyledir. Ama bizim işimiz sosyaldir, yaratıcıdır. Çalışırken sosyalleştiğin nadir işlerden birisidir. Çalışırken öğrendiğin, kendini geliştirdiğin, deneyimlediğin nadir işlerdendir. Stres yok mu tabi ki var. Hele ki o dergiyi bağladığımız o son günler. Hele ki o devasa Nisan sayılarımızı hazırladığımız o günler… Anlatılmaz yaşanır. Gün değil 24 saat, 48 saat olsa bize ancak yetecek ama biz onu daha kısa sürede yapabilecek motivasyona ve inanca sahibiz. Yapıyorduk da… Mesela 1000 sayfalık 10. yıl sayımızı 25 günde hazırlamıştık. İçeriğinin ne kadar yoğun olduğunu hatırlıyorsunuz, değil mi? Sabahlıyorduk, çok çalışıyorduk… Nasıl yoruluyorduk, anlatamam. Ama o dergi baskıdan çıkıyor, mis gibi kokusuyla, sıcacık sayfalarıyla elimize bir ulaşıyordu. Yorgunluk falan nerede? Hepsi uçup gidiyordu. Biz o derginin mutluluğuyla bir sonraki ay ne yapacağımızı konuşmaya başlıyorduk. Bakmayın siz geçmiş zamanlı konuştuğuma. Belki şimdi o devasa sayıları sizlerle buluşturmuyoruz ama yeni normal koşullarına rağmen yine inanılmaz emek sarf ediyoruz. Ben ve ekibim gece gündüz çalışıyor; sizlere umut verecek, motive edecek dergiler hazırlıyoruz. Sonra ne mi oluyor? Yine dergimizi baskıdan yeni çıkmış haliyle elimize alıyor ve “Yine çok güzel oldu” diyor ve bir sonraki ay için enerjimiz yenilenmiş, motivasyonumuz tavan yapmış oluyor. Kısacası 17 yıldır sürekli böyle bir motivasyon döngüsü içindeyiz.


16 YILDA TAM 92 DEFA “YILIN EN İYİ CEMİYET VE MAGAZİN DERGİSİ” SEÇİLDİK
Bir de tabi başarının taçlandırılması var. Biz her ay çıkan dergilerimiz ile başarılarımızı taçlandırırız. Ama bir de aldığımız ödüllerle taçlandırılıyoruz ki bu bizi inanılmaz mutlu ediyor. Klass ailesi olarak 16 yılda 92 ödül aldık. Her bir ödülümüzün kıymeti o kadar büyük ve değerli ki anlatamam. Çeşitli kurum ve kuruluşlar tarafından böylesi kıymetli ödüllere layık görülmek bizler için büyük mutluluk ve onur. Bizi bu ödüllere layık gören tüm kurum ve kuruluşlara buradan teşekkür ederim. Bu ödülleri dergimizde sizlere bol bol anlattık.:)
Başarı kesinlikle tesadüf değildir. Başarı çok çalışmakla, doğru zamanda doğru işleri yapmakla, emek vermekle, büyük fedakarlıklarla elde edilir. İşte dönüp baktığım 16 yıl böyle geçen bir süre oldu. Her bir günü çok kıymetli, her bir günü çok öğretici ve her bir günü çok kıymetli. Benimle bu başarı hikayesinde yol alan aileme, ekip arkadaşlarıma, destek veren firmalara ve siz değerli okuyucularımıza çok teşekkür ederim.

Cümlelerimi bitirmeden önce sözü elinizde tuttuğunuz 17. Yıl özel sayımıza getirmek istiyorum. Yine büyük emeklerle, sizlere keyif verecek şekilde titizlikle hazırladık. Umarım keyif alarak okur ve yaşam alanınızın vazgeçilmez Klass’larından biri haline getirirsiniz. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Klass Alın, Klass Okuyun, Klass Olun…

Hayat Klass ile güzel

Diğer Tüm Yazılar