güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

YENİ YILIN EN YENİLERİ

KÖŞE YAZISI
1.1.2019 00:00:00

   Aysın Biter Öztürk

Yeni Yılınız Kutlu Olsun… Yeni yıl size dilediğiniz her şeyi getirsin. En çok da sağlık. Karnım tok ise sağlığımız yerinde ise gerisini biz hallederiz zaten:) Yeni kararların alındığı geçen yılın gözden geçirilip, yeni yıl hedeflerinin planlandığı bu günlerde karamsar olmak istemiyorum ama hepimiz biraz zorlanacağız sanki bu yıl.

Sabretmek ve paylaşmak çok önemli olacak bu sene. Allah herkesin gönlüne göre iyiyi güzeli versin inşallah.

Ocak da malum yarı yıl tatili var, tüm çocuklara harika bir tatil diliyorum.

 

 

Aret Vartanyan’ın Yeni Kitabı

Eski Sevgililer Oteli

Geçenlerde sevgili dostum Karin Karaoğlan’ın daveti ile Aret Vartanyan’ın kitap lansmanına gittim. İlham veren bir konuşma sonrası yeni kitabı “Eski Sevgililer Oteli” ni imzaladı. Aynı zamanda bir kadın hareketinin de başlangıcı olan bu kitap umarım amacına ulaşır. Henüz tamamını okumadım ama ilk sayfalar iyi geldi bana.

 

Oyun Meraklılarına Duyuru

Ocak ayının en önemli etkinliği Avrasya Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan, Multiplayer’ın düzenlediği “Chapter IV” olacak. 26 Ocak’ta oyun dünyasının nabzının tutulacağı bu etkinlikte çeşitli oyun turnuvaları, oyun fenomenleri ve bu dünyanın en sevilen yüzleri sizleri bekliyor olacak. Ana sponsoru Gillette olan etkinliğin öncesinde başlatılacağı Gillette Fortnite turnuvasının finali o gün ana sahne de yapılacak. Ödül havuzu 45.000 TL, benden söylemesi her yaştan oyun meraklıları kaçırmasın derim.

 

Samsung ile Sanat, Günlük Yaşamınızın Ortasında

Teknolojiye olan ilgimi herkes bilir, yıllarca tüm fuarları takip ettim. Bu sene en iyilerden biri CES 8-11 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenecek. Samsung’tan gelen ön bülten de ilgimi çeken The Frame oldu. TV olarak kullanılmadığında, Sanat Modu ile resim ve fotoğraflar gibi 1000 den fazla dijital sanat eserini görüntüleyerek günlük yaşam alanınızı bir sanat galerisine dönüştürüyor. Samsung’un yapay zeka destekli ses kontrol platformu Bixby de The Frame’de yer alıyor. Kullanıcılar basit ses komutlarıyla televizyonu kontrol edip yayın platformlarına erişebiliyor.

 

Dolce&Gabbana’dan Havalı Bir Model

Domenico Dolce ve Stefano Gabbana’nın favori temalarından olan Cuore Sacro (Kutsal Kalp), yeni Dolce&Gabbana Sonbahar Kış 2018-2019 Gözlük Koleksiyonu’nda öne çıkmış. Bu modeli sevdim ben yaz kış kullanılabilir, çok havalı.

 

Huawei ile Müthiş Bir Deneyim

Huawei son dönemde sevdiğim bir marka. Mate 20 Pro modeli cep telefonu özel bir yapay zeka programı ile önce Norveç’te kaydedilen Kuzey Işıkları ve bunların nasıl davrandığı, ardından bu ışıkları nasıl yorumlayacağı ve bu yorumu nasıl sese dönüştüreceği öğretilmiş. Aurora Avcısı Kjetil Skogli, Kuzey Işıkları’nı filme almak için Norveç'in Tromsø bölgesinde gece yarısı çekimler gerçekleştirmiş. Ödüllü besteci Mark Sayfritz, ses laboratuvarlarında bu görüntüler üzerinden müzik parçaları oluşturmuş. Son olarak ünlü orkestra şeflerinden ve bestecilerinden James Shearman da senfoninin düzenlemesini gerçekleştirmiş. Böylece tarihte ilk defa Kuzey Işıkları’nın ses bulduğu “Sound of Light” senfonisi sergilenmiş. Marka olmak için böyle iddialı iş birlikleri ve fikirler şart.

  • Meos Balık
  • Dizayn Vip