güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

UNIQ Açıkhava Film Festivali, The Favourite Filminin Görkemli Gösterimiyle Başladı

HABER
14.6.2019 00:00:00

Doğayla iç içe ve yemyeşil ortamıyla fark yaratan UNIQ İstanbul, sinemaseverler için açıkhava film keyfini doğayla buluşturmaya devam ediyor. Miles&Smiles QNB Finansbank’ın sponsor olduğu festival de UNIQ İstanbul ve Başka Sinema işbirliğiyle, Eylül ayına kadar sanatseverlere 50 uzun metraj film ile dopdolu bir program sunuyor.

Dünyaca ünlü yerli ve yabancı ödüllü filmlerle zenginleştirilen programda Sundance, Berlin, Venedik ve Cannes gibi dünyanın önde gelen film festivallerinde gösterilmiş; Ralph Fiennes, Lukas Dhont, Nadin Labaki, Yorgos Lantimos ve Pawel Pawlikowski gibi usta yönetmenlerin eserleri öne çıkıyor.

Venedik Film Festivali‘nden Jüri Büyük Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu ödülüyle (Colman) ayrılan The Favourite (Sarayın Gözdesi), Bir Ayrılık ve Satıcı’yla iki kez Oscar kazanan İranlı yönetmen Asghar Farhadi’nin en yeni filmi Everybody Knows (Herkes Biliyor), 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu da dahil olmak üzere üç ödülle dönen Sibel ve ödüllü yerli ve yabancı film Haziran ayı boyunca açık havada film tutkunlarıyla buluşmayı bekliyor.

UNIQ İstanbul Genel Müdürü Sonay Yücel: ‘UNIQ İstanbul olarak sinemaseverleri bunaltıcı yaz aylarında doğayla iç içe bir ortamda yerli ve yabancı ödüllü filmlerle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz. Festivale katılımın ve ilginin her yıl daha da artığını görmek bizleri sevindiriyor o yüzden seyircimize yürekten teşekkür ediyoruz. Ayrıca Miles&Smiles QNB Finansbank’ın desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Başka Sinema Direktörü Azize Tan ise: ‘Uzun süren çalışmalar ardından bu özel seçkiyi hazırladık, geçtiğimiz sinema sezonunun yerli ve yabancı en iyi filmleri bir araya getirmeye çalıştık. İzleyicilerimiz dünya sinemasına yön veren ödüllü yönetmenlerin filmlerini açıkhavada izleme şansına kavuşacak.’ dedi.

QNB Finansbank Pazarlama İletişimi Müdürü Banu Akyıl Akıncı işbirliğiyle ilgili şunları söyledi; “QNB Finansbank olarak, bilim ve teknoloji kadar kültür ve sanatın da bir toplumun geleceğinin şekillenmesinde çok önemli rolü olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle kurum olarak, kültür sanat çalışmaları ve seçkilerini de özel bir alan olarak belirledik. Miles&Smiles QNB Finansbank olarak, şehrin en çekici etkinliklerinden biri olan Açıkhava Film Festivali’nin sponsoru olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

Birbirinden özel sinema seçkileriyle hazırlanan ve yaz boyunca devam eden festivalle sinemanın kalbi UNIQ Açıkhava’da atıyor. Miles&Smiles QNB Finansbank’ın sponsoru olduğu festivalin biletlerine www.biletix.com adresinden, festival programıyla ilgili tüm detaylara www.uniqistanbul.com adresinden ulaşılabiliyor.

 

 

Haziran ayında seyirciyle buluşacak filmlerin listesi:

13 Haziran The Favourite

16 Haziran Mirai

17 Haziran Bohemian Rhapsody

18 Haziran Burning

19 Haziran Sibel

20 Haziran Border

25 Haziran Girl

26 Haziran Everybody Knows

27 Haziran Us

28 Haziran White Crow

 

 

  • Meos Balık
  • UNIQ Açıkhava Film Festivali, The Favourite Filminin GörkemlUNIQ Açıkhava Film Festivali, The Favourite Filminin Görkeml
  • Dizayn Vip