güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Türkiye Mice Pazarı Var Olan Ülke Şartlarında Harikalar Yaratıyor

RÖPORTAJ
30.12.2016 00:00:00

Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman ACE of MICE Exhibition 2017’yi ve sektörün kalkınması için neler yapılabileceğini Klass’a anlattı...

Dünyanın en büyük üçüncü MICE (Meeting, Incentive, Congress, Events) fuarı ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın dördüncüsü 22 - 24 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşecek. Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak fuarın, yurt dışı pazarından ülkemize nitelikli hosted buyer (satın alıcı) getirerek MICE turizmini canlandırması bekleniyor. Geçen sene Türkiye ve dünyadan toplam 14 bin 496 ziyaretçiyi ağırlayan fuara bu yıl 15.000’in üzerinde ziyaretçi bekleniyor. Bir önceki yılda yurt içinden ve 39 ülkeden toplam 750 satın almacının ziyaret ettiği MICE fuarında bu yıl da yoğun bir ticari işbirliği ağı oluşturulması hedefleniyor. Fuar kapsamında dört gün boyunca İstanbul’da ağırlanacak 200 satın alıcı firma yetkilisi ile Türkiye MICE pazarına pozitif bir etki sağlanması amaçlanırken ayrıca fuar kapsamında EMEA bölgesi MICE profesyonelleri ağırlanarak yeni iş birlikleri oluşturulacak. ACE of M.I.C.E. Exhibition by Turkish Airlines ile MICE sektörünün tüm aktörlerini bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman, bu yıl düzenlenecek fuarın sektöre sağlayacağı katkıları, katılımcıları, görkemli ödül törenini ve sektörün kalkınması için yapılması gerekenleri Klass okurları için konuştuk.

 

 

ACE of MICE Exhibition 2017 içeriği hakkında bilgi verir misiniz? Bu yıl katılımcıları neler bekliyor?

Türkiye’nin tek kongre, toplantı ve etkinlik sektörü fuarı “ACE of M.I.C.E. Exhibition” 22-24 Şubat 2017 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi – ICC‘de 4. kez MICE profesyonellerine ve tüm etkinlik sektörüne ev sahipliği yapacak. Her geçen sene çıtasını yükselterek yoluna devam eden ACE of M.I.C.E. Exhibition, 2016 senesinde de oteller, etkinlik yönetimi firmaları, sahne dekor tasarımı, transfer, dönemsel insan kaynakları, ses - ışık, görüntü, video ve dijital çözümler gibi alanlarda faaliyet gösteren toplam 330 katılımcı, 39 ülkeden 200’ü yabancı toplamda 750 satın alıcıya ev sahipliği yaptı. Üç gün boyunca 9.843 B2B görüşmenin gerçekleştiği fuarda, içerik olarak birbirinden zengin 25 oturumda sektör profesyoneli 62 konuşmacı 14.496 ziyaretçiyle bir araya geldi. Türkiye’nin en kapsamlı B2B etkinliği olma özelliği taşıyan “ACE of M.I.C.E. Exhibition” 2017 yılında da Türkiye ve dünyadan MICE endüstrisinin önemli firmalarını; kurumsal şirketler, dernekler ve MICE profesyonellerinden oluşan yerli ve yabancı satın alıcılar ile buluşturacak. Fuar süresince MICE profesyonellerini yeni teknolojiler, sektörün merak ettiği konu ve konuşmacılar ile sürprizlerle dolu network aktiviteler bekliyor. Ayrıca bu yıl TÜHİD – KİD – İDA – ACE of M.I.C.E. Ortak Oturumu gerçekleşecek, Türkiye’nin iletişim alanında önde gelen üç derneği; Türkiye Halkla İlişkiler Derneği, Kurumsal İletişimciler Derneği, İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği Başkanları ve MICE sektöründen dünya çapında yabancı konuşmacılar ACE of M.I.C.E. Exhibition’da bir araya gelerek Türkiye MICE sektörünün yurtdışındaki algısı ve yapılabilecek iletişim çalışmalarını tartışacak.

 

“ACE OF MICE, HOSTED BUYER (SATIN ALMACI) PROGRAMIYLA YENİ KONGRE, TOPLANTI VE ETKİNLİKLERİN TÜRKİYE'YE KAZANDIRILMASINI SAĞLIYOR”

ACE of M.I.C.E. Exhibition’ın sektöre ne gibi katkıları bulunuyor?

ACE of MICE Türkiye'de MICE endüstrinin varlığını, farkındalığını ortaya çıkarıyor. Türkiye MICE endüstrisinin global MICE pazarında tanıtımını sağlıyor. ACE of MICE, hosted buyer (satın almacı) programıyla yeni kongre, toplantı ve etkinliklerin Türkiye'ye kazandırılmasını, sektörün sürdürülebilir olmasını, sektör paydaşlarının bir araya gelmesini, paneller ve seminerlerle sektör sorunlarını tartışabilme, çözüm yollarının bulunmasını ve mesleki gelişim sağlanmasını, sektörün motive olmasını, gençlerin MICE sektöründe doğru kariyer yapabilmeleri için yönlendirilmesine kadar bir çok misyonu içerisinde barındıran dünya MICE endüstrisinin üçüncü büyük fuar zirvesi. Ve ACE of M.I.C.E. Ödül Töreni de dünya MICE endüstrisinin en büyük ödül töreni.

 

ACE of M.I.C.E. 2017’nin bu yıl düzenlenecek ödül töreni için ne gibi hazırlıklar yapıldı? Katılımcıları bekleyen sürprizler neler? Ödüllere yeni kategoriler eklendi mi?

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri’ne etkinlikler, oteller ve etkinlik mekanları, festivaller, kurumsal sosyal sorumluluk projeleri gibi toplam 31 kategoriden adaylar başvuruda bulunacak. miceodulleri.com web sitesi üzerinden başvuruları alınan yarışmacılar ilk olarak online oylama aşamasında alanlarının en iyilerinin yer aldığı jüri heyeti tarafından oylanacak. Bu aşamayı başarı ile geçen firmalar finale kalarak jüri-finalist toplantısında birebir jürinin karşısına çıkma şansını yakalayacak. Kategorilerinin en iyisi olmaya hak kazanan firmalara ödülleri görkemli bir gecede takdim edilecek. Önümüzdeki yıl beşincisi gerçekleşecek olan ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri yine unutulmaz sahne şovları, görsel şölenler ve after party ile MICE endüstrisini bir araya getirecek. Görkemli kırmızı halı seremonisi ile gerçekleştirilecek törende sene boyunca performanslarıyla rakiplerini geride bırakan finalistler ödüllerini alarak yarışmayı sonlandıracak. MICE sektör profesyonellerinin, sanat ve iş dünyasından tanınmış isimlerin davetli olarak katılacağı ödülleri önemli isimler takdim edecek.

 

“TÜRKİYE MICE PAZARI, VAR OLAN ÜLKE ŞARTLARINDA HARİKALAR YARATIYOR”

Dünyadaki diğer ülkelerle kıyaslandığınızda Türkiye M.I.C.E sektörünü nasıl değerlendiriyorsunuz? Sektörün daha da canlanması için neler yapılabilir?

MICE pazarı ülke şartlarından çok etkilenen bir endüstri. Ülkenin güvenli olması, alt yapısı, destinasyonun doğru pazarlanması, özgürlükler hukuki alt yapısının güçlü olması gibi birçok etken var. Temmuz ayında gerçekleşen kalkışma öncesinde ve sonrasında olan patlamalar, Rusya krizi ve mülteci krizi sektörü negatif yönde çok etkiledi. Diğer ülkelerle karşılaştıracak olursak çok açık ve net şunu söyleyebilirim; Türkiye MICE pazarı, var olan ülke şartlarında harikalar yaratıyor! Yaratıcılık, hizmet ve servis kalitemiz, otel ve kongre merkezlerimizin yeni ve teknolojik oluşu üstün yönlerimiz. Dünya standartlarında binlerce kongre ve etkinlik düzenliyoruz. Ülkemizin tarihi, geçmişi, doğal güzellikleri, mevsimi, bulunduğu coğrafyanın merkezi olması, en önemlisi THY'nın 300’e yakın noktaya direkt ulaşım sağlaması bizim öne çıkan özelliklerimiz diyebilirim.

 

 

  • Meos Balık
  • Dizayn Vip