güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

SEVGİDEN AKLA GELEN NEŞE

KÖŞE YAZISI
1.6.2019 00:00:00

   Oya Germen

İçimizde genç kalmak istemeyen var mıdır? İşte size her daim genç kalmanın iksiri…Neşe ve sevinç... Onların ruhumuza kattığı kuvvet sağlığın gençliğin kaynağıdır... Neşe ve sevinç tıpkı güneş gibi yüzümüzü ve kalbimizi aydınlatır. Çevremizde bizden yayılan güzel ışıklardan nasibini alır, tatlanır. İçimizdeki gerçek neşe ve sevinci ne yaratabilir dersiniz? Neşenin de sevincin de mimarı, yani olmazsa olmazı sevgidir.

Sevgi, neşe ve sevinci sürdürülebilir kılan bir kuvvet olduğu gibi, her işin ve o işi yapan her gönlün gıdasıdır da. Dolayısıyla her kapının anahtarı olan sevgi ile yapılmayacak iş, varılmayacak yol, çıkılmayacak yücelik yoktur. Neşe ve sevinç dolu bir kalp aynı zamanda seven bir kalptir de.

Sevdiğiniz ve sevildiğinizden emin olduğunuz zaman kendinizi öylesine iyi hissedersiniz ki, her güçlükle başa çıkabilirsiniz. Sevgiyle sarıldığınız her iş size başarılar getirir. Sizi yukarılara taşır. Sevdiğiniz zaman yaratıcılığınız da artar, düşünceleriniz hızlanır. Sevgi'nin gücü her zorluğu yener. Dolayısıyla sevgi yalnızca bir duygu değil, aynı zamanda kaynağı Yaratan olan en büyük fizik güçtür de. Sevgi hem manen hem de madden kuvvet arayacağımız hayati bir gıdamızdır. Sevginin güzel bir kuvvet olması ondaki yaratma kudretinde saklıdır. Sevgi aynı zamanda fedakârlığı ve vericiliği de bünyesinde barındırması nedeniyle özeldir. Sevgi şu dünyada ücrete tabi olmayan yegâne enerjidir.

 

HEDEFE GİDEN YOL SEVGİDEN GEÇER

İşte bu müthiş güçten yararlanabilmek, sevginin nimetine kavuşmak, asıl hedefe varabilmek için sevginin inceliğini, esasını da öğrenmek gerekiyor. Empati, hoş görü, tolerans, sabır, paylaşma, hakka saygı olmadan sevgi olmaz. Gerçekten sevdiğimizi anlayabilmek için kendimizden önce yanı başımızdakinin gönlünü görebiliyor muyuz diye kendimizi şöyle bir deneyelim. Eğer susuz olana bir lokma su, aç olana bir lokma ekmek, ümitsize ümit, kederliye güler yüz yoksa sevgimizde, kendimize biraz daha emek vermemiz gerektiğini bilelim.

Sevgi, içinde korku barındırmayan en cesur enerjidir de. Bu nedenle bizi her şeyimizle açar, bizi kapamaz. Seven, karşılık almayı düşünmeden veren, istismar edilmekten de korkmayan demektir. Seven insan yoksulluğa düşmekten değil, esas sevmemekten, sevilmemekten korkar ve huzurun sevginin kardeşi olduğunu bilir. Sevgi özünde, ayırmaz, kayırmaz, aldatmaz, ihanet etmez... Sevgi kucaklar, birleştirir. Sevgiyi öğrenen yaşayan insanlara Yüce Yaradan da yardım eder.

 

SEVEN İNSANLARIN ÇEVRELERİNİ TAT BÜRÜR

Bugünün mutsuz insanının sığınacağı, dertlerine derman bulacağı tek yol sevgidir. Sevgi ve iyilik hiçbir kötülüğün yıkamayacağı en sağlam kaledir. Sevgi'yi benimsemiş, aklını sevgiyle yönetmeyi başaran insanlar hemen fark edilirler. Onlar hayatı neşeyle ve sevinçle yaşarlar. Seven ve sevilen kişiler gerçek mutluluğa ulaşırlar. Böylece birbirleri arasında güvensizlik, korku, kuşku, bencillik, yalan ve ikiyüzlülük gibi duyguları en baştan dışlamış olurlar. Seven insanlar tıpkı bir ağacın kökleri gibi gönüllerden beslenip, gönülleri beslerler. Mutluluk ağaçları da buna paralel biçimde gür ve o kadar da büyük olur. Böylece sevenlerin sedası yalnız sevinç yalnız şükür olur. Böyle insanların çevrelerini tat bürür. Sevgiden akla gelen neşe gönüllere iner, yeryüzü bu neşeyle gülümser. 

 

  • Meos Balık
  • Dizayn Vip