güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Sanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İçin Bir Araya Geldi

HABER
18.11.2019 00:00:00

   Sevda Kama

Her yıl 150 bin prematüre doğumun gerçekleştiği Türkiye’de, kritik olarak kabul edilen 31’inci haftadan önce doğan bebeklerin hayatta kalma oranı yüzde 50 seviyelerinde kalıyor.

Bu duruma dikkat çekmek ve prematüre doğumlar konusunda farkındalık oluşturmak için aralarında Merve Sevi, Kerem Fırtına, İnci Candemir, Sedat Erdiş, Selda Terek, Pia, Yelda Cumalıoğlu ve Hülya Seloni’nin de bulunduğu ünlüler Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’nde bir araya geldi.

 Sanat ve cemiyet dünyasının birbirinden önemli isimleri prematüre doğumlara dikkat çekmek amacıyla Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda gerçekleşen 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’nde bir araya geldi. Uluslararası arenada edindiği tecrübelerle nitelik eğitim içerikleri ile yenidoğan sağlık çalışanlarının yetişmesine öncülük eden NICU Academy öncülüğünde organize edilen etkinlikte ülkemizdeki prematüre doğumlara dikkat çekmek ve bu alanda farkındalık sağlamak amaçlanıyor.  Prematüre konusunda alanındaki en geniş kapsamlı organizasyon olarak dikkat çeken törende dünyaya gözlerini erken açan ve yaşama tutunmak için özel bakıma muhtaç olan küçük melekler ve onları hayata bağlayan yeni doğan yoğun bakım ünitesi doktor ve hemşireleri ödüllendirildi.

Ünlüler prematüre farkındalığı için buluşacak

Türkiye'nin dört bir yanından gelecek prematüre çocuk sahibi ailelerin de katıldığı ödül törenine; sanat dünyasından Merve Sevi, Kerem Fırtına, İnci Candemir, Sedat Erdiş, Selda Terek, Pia, Yelda Cumalıoğlu ve Hülya Seloni katılımlarıyla destek verdi. Tuna Kiremitçi ve piyano performansıyla Ahmet Özden, etkinlikte sahne alarak bu anlamlı geceye renk kattı.  Sanat ve cemiyet dünyasının haricinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan’ın yanı sıra birçok önemli bürokrat da 17 Kasım Dünya Prematüre Günü NICU Academy Ödül Töreni’ne katılım göstererek Türkiye’de bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı prematüre farkındalığı gecesine katkı sağladı.

 

 

 

 

 

 

 

  • Klass Magazin
  • Sanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İSanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İSanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İSanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İSanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İSanat ve Cemiyet Dünyası Prematüre Doğumlara Dikkat Çekmek İ
  • Work Ajans