ANA SAYFA KÜLTÜR - SANAT MEKAN ABONELİK FORMU DAĞITIM LİSTESİ KÜNYE KAPAKLAR İLETİŞİM
Röportajlar
BEŞİKTAŞ BASKETBOL TAKIMI BAŞ ANTRENÖRÜ / ERGİN ATAMAN VE EŞİ BERNA ATAMAN

BEŞİKTAŞ BASKETBOL TAKIMI BAŞ ANTRENÖRÜ
ERGİN ATAMAN VE EŞİ BERNA HANIM, MUTLU
YUVALARININ KAPILARINI İLK KEZ KLASS’A AÇTILAR:

“ERGİN EVDEYKEN SESSİZ,
SAKİN VE HATTA ÇOCUKSU
YANLARI OLAN BİR KİŞİDİR”

Ergin Ataman kuşkusuz Türk basketbol tarihinin en önemli antrenörlerinden biri. Sadece Türkiye’de değil yurtdışında da önemli başarılara imza atan Ergin Ataman maçlarda agresif kişiliğiyle tanınan bir isim ancak özel yaşamında çok farklı bir portre çiziyor. Club Sporium İletişim Direktörü eşi Berna Ataman ve henüz 10 aylık oğlu Sarp ile mutlu bir yuvası var. Beşiktaş Basketbol Takımı Baş Antrenörü Ergin Ataman ve eşi Berna Hanım, Kemer Country’deki sevgi dolu yuvalarının kapılarını ilk kez Klass okurları için açtılar.

Berna Ataman:
“Ergin birçok insanın tanıdığı gibi biri değildir aslında. Evdeyken çok sessiz, sakin ve hatta çocuksu yanları olan bir kişidir. Benim arkadaşlarım da dahil olmak üzere onu maçlardan tanıyan kişiler Ergin’i çok agresif ve sert mizaçlı olarak biliyorlar.”

Ergin Ataman:
“Berna kaprissiz, uyumlu ve kendine güveni olan bir kişi. İşim benim hayatım gibi neredeyse. Belli bir program yapamıyoruz. Bazen ani ceza antrenmanı yapıyoruz ve programımız sekteye uğrayabiliyor. Berna tüm bu düzene ayak uyduruyor.”

Berna Ataman:
“Ergin, yenilgi sonrası hem yorgunluktan hem de moral bozukluğundan dolayı konuşmak dahi istemeyebiliyor. Özellikle çok önemli maçlar kaybedildiğinde morali altüst oluyor. Ben o gibi durumlarda ne yemek istersin diye bile soramıyorum..”


Berna Ataman:
“Sarp’ın bir şekilde sporcu olacağı kesin. Ama o konuda baskı yapmayı düşünmüyorum. Tamamen kendi seçimi olsun. Biliyorum ki baskı yaptığın zaman çocuk o konudan çok kolay soğuyabiliyor. Kendisi ne istiyorsa onu tercih edecek ama sporla ilgilenirse de çok mutlu olurum.”

Devamı ve Daha Fazlası Klass Magazin Mayıs Sayısında…Röportaj: Özgün Küçükkahraman
Fotoğraflar: Ali Kangal

© 2011® Klass Magazin - Tüm hakları saklıdır - 0 212 273 29 20 web tasarimMAKRONET
KLASS'TA BU AY
PİZZAZZ
RÖPORTAJLAR
Muammer Kapucuoğlu
İNSANLAR HAYATLARI BOYUNCA YAPTIKLARIYLA ANILIRLAR. BEN DE “KLASS” İLE ANILACAĞIM İÇİN MUTLUYUM…“
DEVAMI
Oya Germen
ÖNCE ANLA...“
DEVAMI
Mine Islam
RODOS’TA LEZZET TURU“
DEVAMI
Aysin Biter Öztürk
HERKESE İYİ TATİLLER“
DEVAMI
Seren Muyan
Teyzelerden Kaçış Yok!“
DEVAMI
Gamze Alpar
Yüzde yüz garantili eğlence…“
DEVAMI