güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Kartal da Bir Nefes Alanı, Anatolium Marmara

KÖŞE YAZISI
26.3.2019 00:00:00

Baharın gelişiyle birlikte herkes yeni mekan keşiflerine başlamış durumda..Daha önce gidilmemiş,yeni açılmış ya da farklı bir enerji sunan,birçok etkinliği birarada gerçekleştirebileceği ,gün boyu sıkılmadan vakit geçirebileceği yerleri yakalamakla meşguller..Bende bu sebeple uzun zamandır adını duyduğum İstanbul’un hızla gelişen merkezi Kartal’da açılan heyecan verici bir yaşam merkezine gittim.. Anatolium Marmara…

Yılda yaklaşık 15 milyon ziyaretçiye hizmet vermesi  planlanan Anatolium Marmara Maya ve Yılsan Holding ortaklığıyla hayata geçirilmiş. Kartal Anatolium Marmara ve Maya Anatolium Tower projesi, güçlü ve farklı konseptiyle dikkat çekiyor. Alışveriş Merkezi, oldukça yüksek ofis kulesinin yanında.. Life styling konusunda trendleri belirleyen Anatolium Marmara Projesi’nde amaç; Anatolium Marmara’nın doğal bir yaşam merkezi haline dönüşmesiyle, yatırımcılara ve iş sahiplerine kazanç, bölge halkına modern ve keyifli bir sosyal yaşam merkezi kazandırmak.

Anatolium Marmara Alışveriş Merkezi, Life style açık alanları, bu alanlara ulaşımı sağlayacak yeşillendirilmiş dış bağlantı yolu, her noktasında yeşili öne çıkaran sosyal alanlar ile bezenmiş park ve terasları, açık ancak hava şartlarından korunmuş alışveriş, kafe, restorant alanları ile Kartal’da uzun zamandır eksikliği hissedilen buluşma alanı açığını da kapatmış oluyor.

Ulusal ve uluslararası bir çok markanın yer aldığı alışveriş merkezinde  bölgenin tek Ikea’sı (ki kendisi İstanbul’un 3.Ikea mağazası  oluyor ), Migros, Cinemaximum, Media Markt, LC Waikiki, Agora Çocuk Eğlence Merkezi, Ocean Club Spa&Fitness, Koton, English Home, Mavi, E-Bebek  ilk gözüme çarpan markalar oldu.

Bütün bu markaların yanı sıra elektronik, ev tekstili, hazır giyim, restorant, cafe, çocuk ve eğlence alanlarında yerli ve yabancı 100 diğer markayla ailece keyifli zaman geçirmek isteyenlere bolca seçenek sunuyor.Gir çıkma yani..o derece..

Ben güne Butcha Grill’in eşsiz lezzetleriyle  başladım..Son derece sağlıklı çorbaları,tam bir et gösterisi ile doymadan çıkmayacağınız bir steak house açmışlar Anatolium Marmara’da..Oradan çıkınca hemen karşısındaki Hacı Şerif’te 1938 den beri süregelen bir gelenekle yapılan dondurmalı irmik helvası yemeden devam etmeyin derim.

Alışveriş merkezinde çok rahat dolaşıyorsunuz. Genelde fazla büyük ve karışık alışveriş merkezlerinde mağazalar arasında kaybolup,sıkılarak  hızla uzaklaşan biri olarak ben burada hiçbir sıkıntı yaşamadım..Gün ışığını hissettiğiniz alanda kolaylıkla gezebiliyorsunuz çünkü..Bu anlamda açık ve kapalı alan dağılıIımı , müşterisini yormayan sirkülasyon alanları ile tüm alternatifleri aynı anda sunan bir Alışveriş ve Yaşam Stil Merkezi oluşturulmuş.

Anatolium Marmara da sadece  alışveriş yapmıyorsunuz..Gün içinde ziyaretçiler birdenbire kendini birçok  kampanya ve etkinliğin içinde bulabiliyor.Bu açıdan tüm alışveriş merkezi ile gün boyu  aktif bir iletişimde olduğunuzu hissetmeniz ve sürpriz hediyeler kazanmanız mümkün..

Bu arada çocuklu  aileler için son derece önemli olan onları  mutlu edecek ve oyalayacak bir mekanda bulunmak tabiki..Burada her hafta sonu çocuklar için eğlenceli oyunlar, yaratıcılıklarını geliştirecek etkinlikler, sosyal sorumluluk projeleri ve sergiler düzenleniyor. Çok geniş bir alana yayılan Agoraland ise gün boyu çocuğunuzu rahatlıkla bırakabileceğiniz eğlenceli bir mekan sunuyor.

Anatolium Marmara’nın bana göre en iyi yanlarından biri de her yerden rahatlıkla buraya ulaşabiliyor olmanız.. Tem ve sahil yolunu bağlayan Cevizli ve Kartal kavşakları arasında yer alan eşsiz bir lokasyonda yer alıyor. Doğrudan bağlantıları sayesinde otomobille ulaşım son derece rahat olduğu gibi hemen önünde bulunan ve Alışveriş Merkezi katlarına bağlanan metro istasyonu da büyük kolaylık..

Ben günü  Ocean Club Spa&Fitness salonunda sonlandırdım..Uzun zamandan beri kendime böyle bir kıyak yapmamıştım diyorum Alışveriş merkezi içinde bu denli büyük ve lüks bir Spa merkezi sanıyorum sadece Anatolium Marmara’da var.5 yıldızlı oteller içinde bulabileceğiniz lüks ve kalitede bir hizmet ve donanımla karşılaşıyorsunuz.Salonda kişiye özel odalar bulunduğu gibi arkadaşlarınızla birlikte gelerek değerlendirebileceğiniz alanlarda mevcut..Türk Hamamı,fitness salonu ve çeşitli masaj alternatiflerini rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.Bu otel konforundan çıkıp kaldığınız yerden alışveriş merkezine devam etmek oldukça dinlendirici bir etkinlik..Ben spa da yenilenen enerjimle hemen üst kattaki Cinemaximum da film izlemeye geçtim. 

İstanbul’da birbirinin tekrarı  mimari tasarımlar ve rutin etkinliklerle dolu alışveriş merkezlerinin yanısıra böyle ferah ve farklı bir mekanda günümü geçirmek oldukça keyifliydi..Anadolu yakasında yaşayanların  buluşma mekanı olacak olan , Avrupa yakasında yaşayanların da gezi rotalarından birini oluşturacak olan  Anatolium Marmara tüm enerjisi ve rahatlığıyla Kartal’da…Kaçış noktanız 

 

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans