güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Inoliva’dan Sanata ve Sanatçıya Destek

HABER
10.9.2020 00:00:00

   Sevda Kama

Inoliva İlaç, Türkiye'de bir ilk olarak Sanat Seninle Derneği ile iş birliği yaparak genç sanatçılara destek oluyor. Oluşturulan "Sanatsal Maskeler" projesi için özel üretilen ve 20 parçadan oluşarak sanat eseri haline gelen maske koleksiyonu Skyland İstanbul'da düzenlenen tanıtım davetinde sergilendi.

Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahin Eroğlu, Inoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen ve Sanat Seninle Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özge Günaydın’ın ev sahipliğinde, projede yer alan genç sanatçılar ile iş, sanat ve sosyal yaşam dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı tanıtım davetinde “Sanatsal Maskeler” büyük ilgi gördü.  

Özellikle pandemi döneminde zor zamanlar yaşayan genç sanatçılar için harekete geçen Sanat Seninle Derneği ve Inoliva İlaç, firmanın yeni piyasaya çıkarttığı iyonize formüllü çinko asetat pastilleri için özel üretilen maskelerde genç sanatçıların eserlerini kullanarak, her bir maskeyi sanat eserine dönüştürdü. Skyland İstanbul'da "Sanatsal Maskeler" projesi için özel üretilen ve 20 parçadan oluşarak sanat eseri haline gelen maske koleksiyonu Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şahin Eroğlu, Inoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen ve Sanat Seninle Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özge Günaydın’ın ev sahipliğinde düzenlenen tanıtım davetiyle sergilendi. Proje hakkında konuşan Inoliva İlaç Genel Müdürü Meltem Dölenmen; şirket olarak böyle kurumsal bir sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan dolayı çok büyük bir gurur duyduklarını belirtti. Genç sanatçıların eserlerinin orijinallerini ve telif haklarını alarak maskelerin üzerinde uyguladıklarını ve bu yolla maskeleri görüntü olarak hem çok şık hale getirdiklerini hem de sanata destek sağladıklarını belirten Dölenmen; şirket olarak sanata ve sanatçıya yatırımlarının devam edeceğini belirtti. Dölenmen; toplam 20 parçadan oluşan sanat koleksiyonlarının henüz başlangıç olduğunu, çalışmalarının sürdürülebilir bir şekilde devam edeceğini de sözlerine ekledi. Genç sanatçılar; Eda Çığırlı, Mehmet Ali Yıldız, Joel Menemşe, Mehmet Yıldırım ise projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirirken, sanatın yaygınlaştırılması için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler. Sanat Seninle Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Özge Günaydın; sanata ve genç sanatçılara olan değerli katkılarından dolayı İnoliva İlaç ve ailesine çok teşekkür ettiklerini belirtti. Sanat Seninle Derneği adına konuşan Yönetim Kurulu Üyesi ve Küratör Denizhan Özer de “Sanat Seninle Derneği’nin İnoliva İlaç ile gerçekleştirdiği projenin temelinde ihtiyaç duyulan direnci oluşturmak ve genç sanatı desteklemek vardır. Sanat Seninle Derneği’nin sanatçıları desteklemek, onların görünürlüğüne katkıda bulunmak amacı ile gerçekleştirdiği “resimli maskeler” hayatın sıradanlığı içinde insanları salgın hastalıklara karşı sanatın gücü ile korumayı, yaşama anlam katmayı işaret ederek sosyal bir sorumluluğu yerine getirmiştir” şeklinde konuştu.


 

  • Meos Balık
  • Inoliva’dan Sanata ve Sanatçıya DestekInoliva’dan Sanata ve Sanatçıya DestekInoliva’dan Sanata ve Sanatçıya DestekInoliva’dan Sanata ve Sanatçıya Destek
  • Work Ajans