güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Gülten Akın, Suat Sungur Yönetiminde Şiir Ve Şarkılarla Anıldı

HABER
14.3.2016 00:00:00

Geçtiğimiz yıl vefat eden ve hayatta olduğu süre boyunca “Yaşayan En Büyük Türk Şairi” olarak anılan ünlü şair ve edebiyatçı Gülten Akın, Kadınlar Günü’nde, FMV Erenköy Işık Okullarında anıldı. Ünlü tiyatro sanatçısı Suat Sungur’un yönetiminde ve eşi Ahu Sungur’un katkılarıyla sahnelenen gösteride sahneye öğretmenler çıktı.

Türkiye’nin ilk kadın milletvekillerinden ilk kadın opera sanatçılarına kadar pek çok önemli karakteri yetiştiren FMV Işık Okulları, Türkiye’nin en önemli kadın edebiyatçılarından Gülten Akın’ı, Dünya Kadınlar Günü’nde unutmadı.

Okulun “Ustalara Saygı Projesi” kapsamında düzenlenen etkinlikte, FMV Erenköy Işık İlköğretim Okulu öğretmenleri tiyatro sanatçısı Suat Sungur yönetiminde muhteşem bir gösteri düzenlendi. Ahu Sungur’un da katkılarıyla,  öğretmenlerin sahnelediği gösteride, Gülten Akın’ın şiir ve bestelenmiş eserleri seslendirildi.

Tamamı FMV Erenköy Işık İlköğretim okulunda çalışan 22 öğretmen, Kasım ayından bu yana 5 ay boyunca, aynı zamanda okulun velisi olan, tiyatro sanatçısı Suat Sungur ve Ahu Sungur’dan tiyatro eğitimi aldı. Suat Sungur ve eşi Ahu Sungur’un gönüllü olarak verdikleri eğitimde, aylar süren provalardan sonra öğretmenler Gülten Akın’ın şiirlerini sahnede seslendirdi. Şiirlere, yine tamamı okulun müzik öğretmenlerinden oluşan orkestra ve solistler eşlik etti. Gülten Akın’ın eserlerinin yabancı dillere çevrilmiş olmasından esinlenilerek, okulun kadrosunda yer alan yabancı öğretmenler de şiirleri İngilizce, Almanca ve İspanyolca olarak seslendirildi.

Gösterinin sahneye konmasında emek veren Suat Sungur, Akın’ın çok önemli bir kadın karakter olmasından yola çıktıklarını dile getirerek, “Kadınlar Günü’nde anlamlı bir projeye imza atmak istedik ve şiirleri pek çok dile çevrilen, kırktan fazla şiiri bestelenen Gülten Akın’ı hatırlayalım istedik” dedi. Gösteriyi büyük bir heyecanla ve çok duygulanarak izlediğini belirten Ahu Sungur da “Tiyatro ve sahnede olmak bambaşka bir duydu. Keşke daha fazla öğretmenimizin kendini bu şekilde farklı yollarla ifade etme şansı olsa” diye konuştu.

Gecenin sonunda Suat Sungur ve eşi Ahu Sungur’a, okul yönetimi ve öğretmenler tarafından çiçek ve plaket teslim edildi.

  • Meos Balık
  • Gülten Akın, Suat Sungur Yönetiminde Şiir Ve Şarkılarla AnılGülten Akın, Suat Sungur Yönetiminde Şiir Ve Şarkılarla Anıl
  • Dizayn Vip