güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Fatih Kıral Mobilya Türkiye’deki İlk Mobilya Sanat Akademisi Mezunlarını Verdi

HABER
8.09.2020 00:00:00

   Sevda Kama

Fatih Kıral Mobilya ile Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında eğitim üzerine imzalanan protokol ilk mezunlarını verdi.

Daha önce Türkiye'de bir benzeri daha bulunmayan protokol gereğince ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mobilya ve İç Mekân Tasarımı’nda okuyan 17 öğrenciye hem eğitim, hem staj hem de istihdam imkânı sağlandı.  Eğitim, Türkiye'de "mobilyanın yetkin ismi" Fatih Kıral Mobilya'nın okulda açılan sınıfta ve fabrikada kurulan Sanat Atölyesi'nde devam etti!

Bu uygulama Türkiye'de bir ilk! Ve bu "ilk" sayesinde, hem ümraniye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğrencileri mesleği Fatih Kıral Mobilya'nın ustalarından ve sahada öğrenme fırsatına kavuştu hem Türk mobilya sektörüne, geleceğin yetkin ustaları kazandırılmaya başlandı.

Fatih Kıral Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Kıral staj eğitimlerini başarı ile bitiren 17 öğrencinin sertifikalarını okul yönetimi ile birlikte düzenlenen törenle takdim etti. öğrencilerle sohbet eden Kıral: ‘’ mobilya ve dekorasyon sektöründe döşeme alanında kadınlara ihtiyaç var, kendinizi bu alanda geliştirirseniz kariyerinizde ilerleme kaydedersiniz, dedi.’’ Firmamızdan mobilya iç mekan teknoloji ve iç mekan ressamlığı alanında genel bilgi-beceri ve uygulamalara adapte alanında aldığınız eğitimlerin sizlere başarı getirmesini dilerim, diyerek sözlerine devam etti. 4 öğrencimizin iş başvurusunu kabul ederek, kendilerine istihdam sağladığımız için de ayrıca gurur duyuyorum. Umarım uzun yıllar kendilerini geliştirerek, çalışmalarına devam ederler. Bu yıl mobilya sektöründe 40.yılına giren markamızın çatısı altında, pek çok gencin staj programlarında iş sağlığı ve güvenliğini ön planda tutularak, kendileri ile verimli bir eğitim sürecini tamamlamış bulunmaktayız, pilot uygulama olarak başlattığımız protokolün devamı gelecektir. Amacımız bu uygulamanın istenirse mobilyada tüm illere yayılması diyerek, sözlerini bitirdi.

  • Meos Balık
  • Fatih Kıral Mobilya Türkiye’deki İlk Mobilya Sanat AkademisiFatih Kıral Mobilya Türkiye’deki İlk Mobilya Sanat AkademisiFatih Kıral Mobilya Türkiye’deki İlk Mobilya Sanat Akademisi
  • Work Ajans