güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Çalışmalar Yaptığım Her Alanda Zirveye Çıkmak İçin Çalışıyorum

RÖPORTAJ
1.5.2019 00:00:00

Spor Eğitmeni ve Oyuncu Ghazal Yousefi, İran’dan Türkiye’ye geliş hikayesini, çalışmalarını ve hedeflerini Klass’a anlattı...

Yıllar önce kısa bir dönem ailesiyle Türkiye’de yaşayan ve bu topraklara olan büyük aşkını hiç kaybetmeyen Ghazal Yousefi, yakın zaman önce Türkiye’ye geri dönerek bundan sonraki hayatını burada yaşamaya karar vermiş. İran’da eğitimini aldığı ve çalışmalar yaptığı spor alanında Türkiye’de de eğitimler veren Ghazal Yousefi, aynı zamanda rol aldığı klipler ve reklam filmleriyle de medya sektöründe çalışmalara imza atan çok yönlü bir isim. Yaptığı her işte her zaman en iyisini yapmayı hedef alan ve bu anlamda sürekli çalışan, kendini geliştiren Spor Eğitmeni ve Oyuncu Ghazal Yousefi, İran’dan Türkiye’ye geliş hikayesini, spor ve oyunculuk alanındaki çalışmalarını ve hedeflerini Klass’a anlattı.

 

Ghazal Hanım, 8 ay önce İran’dan gelip Türkiye’de yaşamaya karar verdiniz. Öncelikle İran’dan Türkiye’ye gelme kararını nasıl aldığınızı öğrenebilir miyiz?

Biz ailecek Kanada’ya gitmek istiyorduk ve bunun için ben 8 yaşındayken annem ve iki ablamla beraber iki sene boyunca Türkiye’de yaşadık. Türkiye’ye ilk kez o zaman gelmiştim ve çok sevmiştim. Kanada’ya gitme fikrimizden vazgeçip tekrardan İran’a döndük ama benim aklım ve kalbim gerçekten Türkiye’de kalmıştı. İran’da geçen sürelerimi Türkiye aşkıyla yaşadım. Evimizde de 24 saat Türkiye televizyon kanalları izliyorduk.

 

Türkiye’ye gelene kadar İran’da yaşadığınız süreçte ne gibi çalışmalar yapıyordunuz?

Üniversiteye başlamadan önce avukatlık ve beden eğitimi alanlarına ilgim vardı. Ama sporda elde ettiğim başarılar beden eğitimi bölümüne yönlenmeme sebep olmuştu. Bu arada moda tasarımı eğitimi de almıştım. Ama üniversitede beden eğitimi okudum. Yüksek lisansımı da fizyoloji egzersizleri alanında aldım. Okuldan önce de yüzücüydüm üniversiteye başladığımda okçuluğa başladım. Okçuluk alanında da başarılar elde ettim, madalyalarım var. Spor alanında 12 yıl tecrübem var.  Üniversitedeyken okçuluk, yüzme ve anatomi alanlarında teorik ve uygulama dersleri de veriyordum. Bir süre sonra anladım ki Türkiye sevdamı yenemiyordum. Ama bunun benim için riskli olduğunu düşünüyordum. Sonrasında 8 ay önce ziyaret için geldiğim Türkiye’den artık dönmedim ve temelli olarak kalmaya karar verdim. Burada çok profesyonel bir pilates akademisinden eğitim aldım. Eğitimimi aldıktan sonra pilates eğitmenliğine başladım.

 

Pilates alanında ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

Fonksiyonel pilates dersleri veriyorum. Bize gelen kişileri ağırlıklarla, bantlarla çalıştırıyoruz. Bunun dışında farklı ülkelerden farklı farklı sertifikalar aldım. Türkiye’de olmayan eğitimleri de alarak kendini geliştirdim.

 

Peki, bir pilates eğitmeni olarak ne gibi farklarınızın olduğunu düşünüyorsunuz?

Yaratıcı olduğumu düşünüyorum. Öğrendiğim ve eğitimini aldığım derslere sabit kalmayıp her zaman üstüne farklılıklar da katıyorum. O sebeple insanlara verdiğim farklı eğitimler sayesinde iyi geri dönüşler alıyorum. Bir de insanlar enerjimi çok fazla seviyorlar.

Röportaj: Erdi Kartal

Fotoğraflar: Mert Can Alşahin

Devamı ve daha fazlası Klass Magazin Mayıs sayısında..

  • KLASS Mayis e-dergi
  • Work Ajans