güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

BİSSE, Sağlık Bakanlığı’na 500 Bin Adet Cerrahi Maske Bağışlayacak

HABER
4.4.2020 00:00:00

   Sevda Kama

Erkek giyim markası BİSSE, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” kampanyası çerçevesinde kendi fabrikalarında 500 bin adet cerrahi maske üreterek Sağlık Bakanlığı’na bağışlayacak.

Koronavirüs/COVID 19 yüksek yayılma hızının ile ilgili son bulgular sadece hapşırma ve öksürme ile değil, solunum esnasında salınan parçacıklar aracılığıyla da yayıldığını gösteriyor. Çinli ve Japon bilim insanları lazer testleriyle bu yayılımı görüntülemeyi başardılar. Uzmanlar cerrahi maske kullanımının virüsten korunmada en etkili yollardan biri olduğunu belirtiyor. Gelişmeler ışığında cerrahi maske ihtiyacının çok artacağını öngören tekstil üretiminin köklü markası BİSSE, virüs ile mücadele için makine parkuruna yatırım yaparak ilk etapta cerrahi maske, ikinci etapta da önlük ve tek kullanımlık tulum üretme kararı aldı.

Konuya ilişkin bir açıklama yapan BİSSE Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, şunları söyledi: “Sağlık Bakanımızın ifade ettiği gibi bu bir savaş, halk sağlığı savaşı. Sorun global, çözüm ulusal. Pek çok üretici firma gibi biz de seferberlik ilan ettik. Virüsle savaşa uzmanlığımız olan tekstil üretimiyle destek vermek istedik. Başta sağlık personelimiz olma üzere tüm halkımızın cerrahi maskeye ihtiyacı olacak. Bu yoğun talebi karşılamak için 3 vardiya çalışarak maske üreteceğiz. Sağlık Bakanlığımıza ilk etapta 500 bin adet cerrahi maske bağışlayacağız. Tek kullanımlık tulum ve cerrahi önlük üretimi için hazırlıklara başladık. 44 yıllık yerli ve milli bir marka olarak biz de üzerimize düşeni yapmaya kararlıyız. Biz bize yeteriz.”

Mustafa Kefeli, ulusal seferberlik zamanlarında marka yöneticilerinin devlete ve millete karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmelerinin önemine dikkat çekti. Kefeli, böylesi bir dönemde çalışanlarına, tedarikçilerine sahip çıkmakla kalmadıklarını, aynı zamanda organize perakendenin değer zincirinde en önemli halka olan alışveriş merkezlerine, hizmet verdikleri sürece BİSSE mağazalarını açık tutarak destek vermeye gayret ettiklerini ifade etti.

BİSSE Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kefeli, Türkiye’de Koronavirüs salgınının duyurulmasıyla birlikte ilk günden itibaren çalışanlarının ve müşterilerinin sağlığını gözetecek tedbirler almalarının yanı sıra, sağlık Bakanlığı’nın yönergelerini takip edip İçişleri Bakanlığı’nın genelgelerine uyduklarının altını çizdi. Mustafa Kefeli sözlerini şöyle tamamladı: “Bu süreçte AVM’ler, kapatma kararı alana kadar mağazalarımızı çalışan ve müşteri sağlığını gözetecek şekilde açık tutmaya devam ettik. AVM’lerin kapanma kararı doğrultusunda mağazalarımızla birlikte online mağazasında faaliyetlerine ara veren ilk marka olduk. BİSSE olarak bugünlere çalışanlarımızla birlikte geldik, içinde bulunduğumuz dönemde birlik ve beraberliğimizi koruyarak gelecek güzel günlere yine birlikte yelken açacağız.”   

  • KLASS Mayis e-dergi
  • BİSSE, Sağlık Bakanlığı’na 500 Bin Adet Cerrahi Maske BağışlBİSSE, Sağlık Bakanlığı’na 500 Bin Adet Cerrahi Maske Bağışl
  • Work Ajans