güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

Antalya Kadın Müzesi’nin Açılışı Antalya Tanıtım Vakfı Tarafından Gerçekleştirildi

DAVET
16.11.2015 00:00:00

Eğitsel, sanatsal ve sosyo-kültürel alanlarda dinamik bir aktivite merkezi olarak hayata geçirilen Antalya Kadın Müzesi, Antalya Vakfı Başkanı Nizamettin Şen’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen davetle açıldı. Akra Barut Otel’de düzenlenen davete iş, turizm ve sosyal yaşam dünyasından çok sayıda isim katıldı. Davette konuklara şehrin tanıtımına katkı sağlayacak olan müze hakkında detaylı bilgiler verildi.

Antalya Tanıtım Vakfı tarafından kurulan ve STK'lar tarafından desteklenen Antalya Kadın Müzesi, Akra Barut Otel’in içerisinde yer alan Athena Salonu'nda düzenlenen davetle hizmete açıldı. Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Nizamettin Şen’in ev sahipliğinde gerçekleşen davete iş, turizm ve sosyal yaşam dünyasından çok sayıda isim katıldı. Davette yer alan Yörük kültürüne ait elbiselerin yanı sıra kadın başlıkları dikkati çekti. Eğitsel, sanatsal ve sosyo-kültürel alanlarda dinamik bir aktivite merkezi olması planlanan Antalya Kadın Müzesi’nin açılışında konuşan Şen, turizmin tanıtılmasının sadece deniz, kum ve güneşten ibaret olmadığını belirtti. Şen ayrıca Antalya’nın tanıtılmasında gastronomi, endemik bitkiler, kelebekler, halılar ve en çok da kadın değerlerinin etkili olacağını söyledi. 
Şen "İstanbul ve İzmir'den sonra sanal kadın müzesinin 3.’sünü Antalya'da hayata geçirdik. Çok yakında da sanal müzeden mutlaka fiziki bir yapıya kavuşacağız. Antalya'da kadın hareketinin bir tarihi ve lider kadınları var. Toplumumuzun bütün katmanlarındaki kadınların öyküleri var. Sanal müzede sergiler, söyleşiler, alışverişler ve en önemlisi Yörük ve Akdeniz kültürünün güzelliklerini kadın üzerinden anlatımı var" diye konuştu. Konuşmanın ardından sanal Antalya Kadın Müzesi klavyenin düğmesine basılarak açıldı. 
 

  • Meos Balık
  • Work Ajans