güvenlik kamera sistemleri güvenlik kamerası paket kamera güvenlik kamera seti
  • Dağıtım Listesi
  • Kapaklar
  • Abonelik Formu
  • Künye
  • İletişim

AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayran Bırakıyor

HABER
10.10.2019 00:00:00

AE Mimarlık tarafından tasarlanan, İzmir’in en gözde lokasyonu Çeşme Ilıca’da hayata geçen Casadino Çeşme, deniz manzarası eşliğinde butik bir yaşam keyfi sunuyor. Lüksün yeniden tanımlandığı proje, AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu’nun imzasını taşıyor.

1991 yılında kurulan İstanbul’un sayılı mimarlık ofislerinden biri olan AE Mimarlık’ın tasarladığı Çeşme Ilıca’da hayat bulan Casadino Çeşme, denizin keyifli manzarası eşliğinde ferahlık ve konfor arayanlar için benzersiz bir deneyim sunuyor. Ödüllü Mimar Ahmet Erkurtoğlu imzası taşıyan proje, 911 metrekare arsa alanı üzerinde, 650 metrekare brüt, 300 metrekare net alanda yükseliyor. 5 oda, 1 salonu bulunan projede, tavandan yere kaplı kadar camlı, bahçeye açılan kapılar, denizin kokusunu bolca odasına taşımak ve güneşten maksimum seviyede faydalanmak üzere düşünülmüş. Havuzu ve peyzaj düzenlemesiyle dikkat çeken projenin, mimari dokusunda ise modern ögelerden esinlenilmiş. Çeşme’nin ruhuna uygun çizgiler, modern ögelerle harmanlanmış. AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, proje hakkında “R. Sancar Belgü ve İnpaş İnşaat A.Ş. işbirliği için Çeşme Ilıca’nın Mamurbaba bölgesinde tasarladığımız Casadino Çeşme projesinde, hem konut hem de hem de otel bilgimizi aktardık. Çeşme’nin doğal yapısına uygun, gerçek lüks olarak tabir edebileceğimiz, en iyi malzemelerle bir proje ortaya çıkardığımızı düşünüyoruz. Maksimum enerji verimliliğini sağlayan ve oturanlara keyif veren projede yeşil alan kullanımına önem verdik. Hem iç hem de dış mekan kullanımında modern çizgilere ağırlık verdik.” açıklamalarında bulundu.

Yeşil ve mavinin birleşiminde huzurla iç içe

Deniz manzaralı 300 metrekarelik geniş jakuzili terasıyla dikkat çeken projedeki kullanılan tüm malzemeler ise kendi alanının en iyi ve lüks markaları. Elektrik kesintilerine karşı kesintisiz jeneratörden, toprak altına gömülü hidrofor sistemi gibi birçok detayın düşünüldüğü projenin kısaca teknik özellikleri ise şu şekildedir:

Daikin vrf klima sistemi

Daikin ısı pompası

Daikin 200 lt boyler

Rehau yerden ısıtma borulama sistemi

Berker interra knx akıllı ev sistemi full otomasyon güvenlik sistemi

Schuco alüminyum doğrama, Alusel aliminyum panjur, Alusel aliminyum panjur, Hans grohe bataryalar

Grundfoks hidrofor ve artezyen sistemi

Florim marka İtalyan havuz döşeme

Astral İspanyol havuz motoru ve tuzlama sistemi

Novawood dişbudak thermowood deck

Hunter pilli otomatik sulama sistemi

Elektrik kesintisine karşı otomatik jeneratör sistemi

Su kesintisine karşı 3,5 ton otomatik devreye giren toprak altı hidrofor sistemi

  • KLASS Mayis e-dergi
  • AE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri HayraAE Mimarlık İmzasını Taşıyan Casadino Çeşme, Görenleri Hayra
  • Work Ajans